Духовне

В Іспанії проведено День відповідальності на дорозі

«Славен будь, о мій Господи, також і за транспортні засоби». Такою була тема Дня відповідальності на дорозі, який у першу неділю липня, в день літургійного спомину святого Христофора, відзначався в Іспанії. З цієї нагоди іспанський єпископат оприлюднив окреме послання, заохочуючи вірних прославляти Бога за те, що створив навколо нас незвичайну красу й дає нам можливість її споглядати.

Ієрархи стверджують, що сьогодні неможливо уявити, яким би було наше суспільство без транспортних засобів. Вони є «Божим благословенням на служінні добробутові людини». І якщо споглядаючи створіння, прославляємо Бога за Його діла, справедливим буде, як додають єпископи, коли ми дякуватимемо Йому за працю й таланти багатьох людей, що протягом історії винайшли й розвинули найрізноманітніші транспортні засоби.

У цьому контексті провідники Церкви в Іспанії, вказуючи на розмаїття користі, пов’язаної із сферою транспорту, підкреслюють також, що не можна ігнорувати проблем з довкіллям. Вони пригадують слова Папи, вміщені в енцикліці «Славен будь»: «Знаємо, що технологія, яка ґрунтується на горючих корисних копалинах, що дуже забруднює довкілля, особливо, вугілля, але також нафта й меншою мірою газ, повинна поступово і без зволікання бути заміненою. В очікуванні широкого розвитку відновлювальної енергетики, що вже повинен би розпочатися, дозволено віддавати перевагу меншому злу чи вдаватися до перехідних вирішень».

Але крім мрії про день, коли відновлювальні джерела енергії перестануть завдавати шкоду довкіллю й зможуть задовольнити всі вимоги, пов’язані з транспортом, іспанські ієрархи закликають пам’ятати про те, що кожне життя є священним. Мова йде про те, що необхідно подбати, аби автомагістралі та шляхи були безпечними. Для користувачів транспортними засобами пріоритетом повинні бути власна та ближніх безпека й пошана до інших. Єпископи висловили побажання, що завдяки «відповідальності кожного» стане дійсністю «велика утопія» нульового показника автокатастроф та смертей на дорозі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

eleven + nineteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.