Існує необхідність створення єдиної української церкви, – глава УГКЦ

Є певна потреба у створенні єдиної помісної української церкви київського християнства, яка б донесла до сьогодення нашого церковного життя правду про неподілену церкву. Саме київська церква зберегла історичну церковну пам’ять про церкву першого тисячоліття.

Про це в ефірі проекту «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK зазначив глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук).

«Свого часу була дуже цікава і плідна дискусія з нагоди чотирьохсотліття Берестейської унії. Це було у 1996 році. Тоді відбулась ціла низка так званих берестейських читань, де церковні історики вперше після падіння комунізму мали можливість говорити про об’єктивну наукову істину», – розповідає Блаженніший Святослав.

За його словами, це відбувалось для того, аби боротися з певними ідеологічними кліше, згідно з якими одні церкви вважалися лояльними, благонадійними, безпечними, а інші – «небезпечними», «шкідливими», «зрадницькими».

«Очевидно, греко-католицька церква, через те, що вона відіграє велику історичну роль, потрапляла завжди в категорію «шкідливих». Говорили навіть, що її потрібно відсунути на смітник історії. Але з розвалом Радянського Союзу ця церква воскресла», – наголосив архієпископ.

Він переконаний, що це стало справжнім сюрпризом не лише для дипломатів та церковних лідерів, а й для самих греко-католиків.

«Ми ніколи не сподівалися, що наша церква воскресне. І не просто воскресне, а  буде так інтенсивно розвиватися і відіграватиме сьогодні таку велику роль. Я думаю, що для цілого українського суспільства ще потрібно собі відкрити всі ті історичні істини, що говорили про шляхи пошуку єднання між церквами», – вважає глава УГКЦ.

Окрім цього він висловив переконання, що Берестейська унія була пророчим актом, адже сьогодні ми говоримо про необхідність створення єдиної помісної церкви в Україні.

«Мова йде про церкву київського християнства, яка б донесла до сьогодення нашого церковного життя правду про неподілену церкву. Бо ж коли хрестився князь Володимир, ще не було поділу. Христова церква першого тисячоліття була одна, і саме київська церква зберегла цю історичну церковну пам’ять», – пояснив отець.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

13 + four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh