“Зрада – найогидніша форма людського падіння. Політична зрада – це помноження ницости цього почуття в мільйонній прогресії. З огляду на тривале колоніяльне минуле України та на захоплення влади в Україні українофобами і перевертнями, – зрада ідеалів нації та держави стали звичним явищем”, – заявила народний депутат від ВО “Свобода” Ірина Фаріон, коментуючи ідею щодо встановлення стовпа ганьби 148 депутатам-зрадникам, які влітку 2013 року звернулися до Польського сейму з проханням “визнати Волинську трагедію геноцидом польського народу та засудити злочинні діяння українських націоналістів”.
Нагадаємо, що 14 жовтня під час святкування Покрови в Києві на площі біля пам’ятника Шевченкові націоналісти встановили стовп ганьби. Там було розміщено світлини 148-ми депутатів-зрадників, які влітку звернулися до уряду чужоземної держави з “доносом на свою націю”, як зазначає лідер “Свободи” Олег Тягнибок. Ініціяторкою встановлення стовпа ганьби стала свободівка Ірина Фаріон – відомий мовознавець та народний депутат України.
“Заява 148 виродків – народних депутатів – до Польського сейму щодо визнання геноциду поляків на волинській землі – яскраве підтвердження цинічности політичної зради українофобів, як і прийнятна оцінка цього вчинку Службою безпеки України у відповіді на мій депутатський запит, – повідомляє народний депутат. – Тому зостається инша форма категоричного несприйняття політичної зради – її повсякчасне і публічне моральне засудження відступників та ренегатів. Саме з цією метою я зорганізувала стовп ганьби з пиками виродків, аби люди, впізнаючи їх, – висміювали потвор і гидували ними. Втілювач ідеї – свободівець Михайло Бондар”.
Ірина Фаріон зауважила, що цей стовп ганьби свободівці залучатимуть на всі масові акції, аби “актуалізовувати в українців почуття людської та національної гідности і будити зневагу до відступників”.
“Перші відкриті оглядини потвор парламенту відбулися під час нашого масштабного Маршу боротьби, присвяченого Героям УПА, 14 жовтня, а також у “Львівській політехніці” на презентації “Чорної книги комунізму: злочини терор репресії” у межах мого проєкту “Від книги до мети”. Якщо не можемо через нашу тимчасову меншість змінити країни юридично, то очищуватимемо її морально, і зокрема способом якнайширшого оприлюднення морального падіння”, – наголосила свободівка.