Ірина Фаріон: “Малі зради в певний історичний момент стають лавиною, яка забирає життя одержимих і вільних”

“Один із Шевченкових заповітів – боротьба. Навіть за тяжкої хвороби, пишучи “Як умру, то поховайте…”, він апелює до нас, живих: “Поховайте та вставайте, Кайдани порвіте, і вражою злою кров’ю волю окропіте”. Про це 9 березня 2014 року сказала у своєму виступі на львівському Майдані з нагоди 200-річчя Тараса Шевченка народний депутат України від ВО “Свобода” Ірина Фаріон.

Свободівка наголосила на п’ятьох імперативах-заповітах Тараса Шевченка, через які він і 2014-го живить дух українців та дає їм силу. Ці імперативи – мова, ідентичність, самодостатність, боротьба і плата за любов до ката.

“Шевченко трактував слово як голос Бога і сторожу нації, він раював у своїй мові і нею прострілював Російську імперію, за що його і відправлено у степи казахські. Мовою прокладав кордони між народами: “…на москалів не зважайте, нехай вони пишуть по-своєму, а ми по-своєму: у них народ і слово, і в нас народ і слово”. Хто поступається своїм словом, того не врятує жодна зброя. Українці відступилися у ХVIII ст. від своєї мови. У ХIХ ст. саме цією мовою Шевченко їх воскресив”, – зазначила Ірина Фаріон. Вона наголосила: ми платимо за свою толерантність, платимо за те, що вигодовували звіра.

“Шевченко викрив це українське пристосуванство у своїй геніяльній поемі “Великий льох”. Душа тяжко карається у пеклі за те, що колись, у житті, з відрами вповні перейшла шлях, яким їхав Хмельницький присягати московському цареві; друга – напоїла коня цареві Петру, коли той повертався з Полтави після перемоги над Мазепою; третя – за те, що безтямним дитятком усміхнулась “вовчиці” Катерині II.

Нема малого зла, малої зради, малого переступу. Усі ці малі зради врешті-решт у відповідний історичний момент накладаються одні на одну, і тоді одержимі і вільні вмирають через негідників. Тому так важливо нам зараз влити силу один в одного, аби не віддати жодного життя на плаху ординцям. Ми здолаємо Путіна – я в цьому не маю ніякого сумніву, але чи ми здолаємо путенят, які існують у свідомості ще багатьох людей?..

Я відчитала на вулиці Небесної сотні – так тепер називають Інститутську в Києві – такі рядки: “Чи буде суд, чи буде кара царям, царятам на землі? Чи буде правда меж людьми?” – Буде правда. Слава Україні!”

Comments

0 comments

10 коментарів

 1. Крымчанин

  Я восхищаюсь Ириной и Тягнибоковской “Свободой”: именно они открыли глаза крымчанам на звериную сущность украинства, а значит, подвигли народ Крыма на борьбу. Спасибо, Ирочка тебе лично за нашу свободу!!! Надеюсь, ты с таким же успехом развалишь и всю долбаную Украину, которая не стала нам матерью, а только злой мачехой, пытавшейся уничтожить наш язык, культуру, историю.

 2. Саме Ви, пані Фаріон чините ті “малі зради”, які в даний “історичний момент, стають лавиною, яка забирає життя одержимих і вільних” . Ви своєю недолугою та бовдурською, [гав-гав] поведінкою вчиняете те що, вільні люди називають Зрадою Революції, зрадою ідей Майдану. Бавитись у війнушку проти Россійської мови в дитсадку, великого розуму та [гав-гав] не треба мати. Лити помиї на російськомовних Українців – теж. Ваша “Свобода” на майбутніх виборах буде політичним трупом. Виступайте , будьте ласкаві, серед своїх обнопартійців , не лізьте іх своїми
  Середньовічними гаслами і промовами у пресу – її читає весь світ і через ваше недалекоглядне ляпання язиком, починає вороже відноситись до Вільних людей , які вийщли на Майдан, не за те щоб такі , як ви стали обличчям України.

 3. сучку до гиляки!

 4. Last Kamikadze

  ДЯКУЮ, ІРИНЕ, ЗА РОЗВАЛ КРАЇНИ!
  Саме про це й мріяв Шевченко?

 5. ото питання як придушити ксенофобiв фарiнят в собi, щоб у своiй державi кожний не вiдчував страху переслiдувань фарiнят за власну мову… але панi комсомолка – ловка…

 6. Сотня стояла точно ни за эту мадам, ни за другую, и сейчас уж лучше бы этой и той просто помолчать про зрады, кайданы, нечего примазываться…..уже “кулювлоб” есть, вполне одной единицы на дущу населения хватит, остальные пока с пляжа! Где она была, когда там стреляли? По садикам москалей волОвливала?

 7. роман(а не ромця)

  а непішлаб ця недотрахана фурія у дупу. Ти ба, такий борець за чисті ряди, має явну хвамілію ну ні як не українську, але тудиж.. у боротьбу. ьаьцю с ботоксом- іжіть онуків пильнуйте, шоб ненароком не рабоди хфедів та ангелін.

 8. Или на трассу золото для партии зарабатывай!!!!

 9. “Свободівка наголосила”…Да… почти ругательство по отношению к женщине…

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty − 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh