Новини

Інвестор Сергій Токарєв про те, як українська IT-сфера бере участь у розвитку військових технологій

Засновник Roosh Сергій Токарєв пояснив, чому military tech стала трендовою галуззю українського IT

Military tech — напрямок, який почав активізуватись в Україні через військову агресію Росії. До роботи залучені і представникі вітчизняної IT-сфери, вони допомагають створювати високотехнологічну зброю для ЗСУ. Модернізовані безпілотні апарати, системи аналітики, РЕБ і ППО, а також програмне забезпечення для керування військовою технікою – їхнє прискорене виробництво наразі має найвищий пріоритет.

Засновник IT-компанії Roosh Сергій Токарєв не сумнівається, що навіть після перемоги у війні в Україні продовжиться розвиток військових технологій. Чому саме так, підприємець розповів у своєму інтерв’ю виданню Speka.

Мета – запобігти спробам реваншу

Україна має величезний стимул для того, щоб й надалі розвиватися у галузі military tech, – це агресивно налаштований сусід. Так вже склалося, що у нас є загальний кордон з державою, яка навряд дасть нам спокій. На думку Сергія Токарєва, ми не маємо права про це забувати. Україна повинна бути насторожі й постійно підвищувати свою боєздатність, щоб у будь-яку мить дати відсіч ворогу.

«На мою думку, найстрашніше відбудеться не сьогодні, в протягом наступного десятиліття. Зараз Росія програє, а росіянам буде складно пережити таке приниження. Саме тому є велика ймовірність реваншу. Питання: що ми зробимо, щоб запобігти цьому», – міркує інвестор.

Україна вже почала робити перші кроки на шляху до розвитку військових технологій. Міністерство цифрової трансформації нещодавно оголосило про свої наміри запустити кластер military tech, щоб стимулювати розробку інноваційних рішень на потребу ЗСУ. Зараз українські айтішники активно працюють над ПО для управління безпілотниками та системами РЕБ. Окремої уваги заслуговує аналітика – обробка інформації, зібраної завдяки БПЛА, супутникам і радіоперехопленням.

IT-компанія Roosh, яку заснував Сергій Токарєв, не бере участі у подібних проектах, але сам підприємець зацікавлений в розвитку військових технологій. Він фінансує розвиток продуктів із суміжних напрямків, серед яких є аналітичний інструмент у сфері безпеки.

Потенційні напрямки military tech

Українська високотехнологічна зброя вже активно використовується на фронті. Наприклад, ми почали переобладнати та модернізувати застарілі БПЛА радянського зразка. Тепер вони можуть літати на відстань до 1200 кілометрів і вражати цілі ворога.

Сергій Токарєв наголошує, що безпілотні апарати стали серйозним трендом в Україні. Вони на ділі продемонстрували свою ефективність, оскільки чітко виконують бойові завдання. А оператори працюють з ними з мінімальним ризиком для власного життя. Саме тому розвиток БПЛА було виділено стільки часу та сил. Як приклад бізнесмен наводить вітчизняний проект, який задовольняє потреби з постачання безпілотників для українських військових. Йдеться про «Армію дронів», у рамках якої держава виділила 20 млрд гривень на закупівлю БПЛА.

Додатково бізнесмен згадав про розробку недорогих і прогресивних систем ППО для захисту від ворожих дронів-камікадзе Shahed. Російські безпілотники знаходять за звуком і знищують до того, як вони вдарять в об’єкти критичної інфраструктури.

Зі слів Сергія Токарєва, ще одним трендом розвитку military tech в Україні можуть стати прилади з дистанційним керуванням – від невеликих реактивних безпілотників до автономних танків. Їхнє виготовлення скоріше за все буде дорогим, але вони зможуть працювати без особистої присутності військових.

«Прогресивний світ не бачив такої війни майже сто років. А з такою кількістю технологій, які сьогодні використовуються на полі бою, тим більше», – підсумовує Сергій Токарєв. На його думку, інноваційні рішення матимуть значний вплив на методи та стратегію ведення бою. Усі наступні великі військові конфлікти будуть «безпілотними», що дозволить зберегти якомога більше людських життів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України