Авторські статтіЗдоров'я

Інтуїтивне харчування: їж що хочеш і не товстій

Рано чи пізно у кожної людини, виснажує себе дієтами, виникає питання: «Чому відмова від багатьох продуктів і постійні тренування не приносять потрібного результату?». Суть будь-якої дієти полягає у відмові від одних продуктів і заміна їх іншими, менш калорійними, але більш корисними. Організм довгий годину протестує проти такого споживацького ставлення до харчування і вимагає, щоб з ним рахувалися. Саме з метою подружити організм і тіло була розроблена ефективна методика інтуїтивного харчування.

Що таке інтуїтивне харчування?

В даний час кожна людина намагається максимально відповідати стандартам сучасного соціуму. При досягненні таких цілей основна психічна і фізичне навантаження переноситися на організмі. І тут в силу нового віяння набуває абсолютно нестандартна методика інтуїтивного харчування, яка відкриває людині нове сприйняття.

Як відомо, тіло подає постійні сигнали. Для того щоб повноцінно задовольняти потреби організму, необхідно навчиться розпізнавати його сигнали. Результатом буде струнка фігура, здоров’я і краса.

Інтуїтивне харчування грунтується на уважному ставленні до потреб організму. Творець даної методики – Стівен Хоукс, який колись сам ставши жертвою надмірної ваги. По-перше доктор перепробував безліч дієт, обтяжував себе голодуванням і навіть отримував бажані результати, але не надовго. За короткий час колишній вага повертався з лишком. Тільки його власний метод, створений і перевірений на собі, допоміг схуднути на 22 кг і більше того утримати вагу. Стівен Хоукс – противник всіляких дієт, обмежують наші потреби і смакові переваги. Вони вимагають повної відмови від улюблених шкідливих продуктів, в результаті чого часто трапляються нервові зриви.

Тому навіть досягнувши бажаного результату, люди після закінчення дієти починають переїдати, так сказати надолужувати згаяне. Підсумок — вага повертається. Яку дієту не вибрав, виходить замкнуте коло: надлишок ваги – дієта – терміни дієти – закінчення її – свято – переїдання – повернення зайвих кілограмів – знову дієта. Яким чином розірвати це замкнуте коло, який так впливає на наше психічне і фізичне здоров’я?

Суть ідеї Стівена Хоукса полягає в інтуїтивному виборі їжі, без обмежень у шкідливих продуктах. Його головне правило: «Дозвольте собі вибирати і їсти будь-яку їжу, і ви обов’язково виберете корисну». Як відомо, заборонений плід солодкий, і коли ми забороняємо собі, наприклад, торті, то саме їх організм і побажає в першу чергу. Доктор радить навчитися слухати і довіряти власного організму, не вести себе з ним дуже строго, але в той час уважно ставитися до вибору продуктів для їжі.

Більшість дотримуються методики Стівена Хоукса вважають головним, навчитися спокійно ставитися до їжі, не мучачи себе як при дотриманні дієти.

6 принципів інтуїтивного харчування

Интуитивное питание: ешь что хочешь и не толстей

Інтуїтивне харчування не такі складні, як здається на перший погляд. Для початку необхідно подружитися з власним організмом. Важливо усвідомити, що інтуїтивне харчування має стати не просто методом схуднення, а способом життя. Вся методика побудована на 6 правилах, навчившись яким можна не тільки схуднути, але і стати здоровим і красивим.

Правило № 1 – відмова від контролю

Більшість практикуючих інтуїтивне харчування боятися в першу чергу почуття голоду, яке доводити неможливість контролювати тіло і його потреби повноцінно.

На даному етапі важливо усвідомити, що почуття голоду – це всього лише сигнал організму, що позначає потребу енергетичної підживлення у формі їжі. Першим ділом, починаючи інтуїтивно харчуватися, необхідно відмовитися від дієт, харчування за розкладом, а також підрахунку калорій.

Головним критерієм прийому їжі і розміру порції вважається природне відчуття голоду. Їсти потрібно в тієї годину, коли того вимагає організм. І продукти для їжі вибирати ті, які він хоче. Саме на відчуттях організму і варто ґрунтуватися.

Правило №2 – задоволення власних потреб

Це другий основоположний принцип системи інтуїтивного харчування. Суть їжі не в механічному наповненні шлунка, а у виборі тих продуктів, які бажає ваше тіло.

Перший час застосування методики складно визначити, чого саме хоче він. Тому фахівці рекомендують постаратися відчути певні смакові переваги і консистенцію:

• Холодне, гаряче, теплі;
• М’яка м’який або твердий;
• Солодке, солоне, гірке, кисле.

На підставі цих смакових уподобань необхідно підібрати собі страву. Не потрібно боятися пошуку бажаного продукту, адже тільки так можна знайте спільну мову з тілом, навчитися слухати його і задовольняти потреби повною мірою. Не лякайтеся, пробувати щось нове й незвичне, поєднувати раніше не поєднуване. При виборі страви треба ґрунтуватися на внутрішні відчуття, але не в якому разі на розум. Він підкаже з’єднання їсти що-то, тому що «це корисно» або ж «цей продукт лежить в холодильникові і якщо його зараз не з’єднання їсти, то він зіпсуватися». Можуть з’єднання являтися і інші думки, наприклад, тістечко шкідливий, від нього можна погладшати. Загалом суть методики полягає в тому, щоб не думати головою при виборі їжі, а відчувати тілом.

Правило № 3 – право на їжу

У сучасному суспільстві величезна кількість заборон на ту чи іншу їжу. Дієтологи забороняють практично все, дозволяючи малі дози шкідливих смакоти по неділях.

Їсти все дозволяється лише двом категоріям громадян: вагітним і тим, хто відновлюється після захворювання. Слід зазначити, що вони в період всеїдіння не поправляються катастрофічно. Але як тільки вагітна почне відмовляти собі в чомусь за поради дієтолога і періодично зриватися, то набирає надмірну вагу.

І це все можна легко пояснити. Наш організм дуже мудрий і дуже важливо вміти є, коли хочеться і не їсти, коли не хочеться. Відчуття ситості має безліч стадій, від гострого голоду і до переїдання. Кожну стадію ситості необхідно випробувати на собі, щоб розуміти що відбуваються в організмі процеси. Важливий принцип інтуїтивного харчування – навчиться визначати почуття ситості. Ця методика припускає прийоми їжі в будь-який час доби і в будь-яких кількостях. Головне під час їжі робити паузи, щоб зрозуміти ступінь ситості.

Правило № 4 – Запасайтеся їжею

Одне з найважливіших правил інтуїтивного харчування – можливість вибору їжі. Дозволяється запасатися їжею, де тільки можна, вдома, на роботі, на відпочинку. Можна брати собою найрізноманітніші продукти. Перед прийомом їжі дуже важливо зрозуміти, чого саме хочеться в даний момент і в якому обсязі. На цьому етапі потрібно навчитися куштувати різні страви, розпізнавати смаки і з нуля побудувати відносини з їжею. Багато чого, що відкриється в цей час, наприклад, шкідливі продукти не так смачні, як раніше здавалося, коли вони були забороненими. Також може проявитися схильність до переїдання. Тут немає нічого страшного, оскільки це проміжний етап.

Необхідно навчитися не приховувати свої бажання і не надходити на догоду іншим. Психологи рекомендують не піддаватися спокусі поїсти за компанію. Більш того, на їх думку краще бути автономним їдців. Адже саме люди з недостатньо розвиненою автономністю заїдають проблеми їжею. Згодом, навчившись чути своє тіло сьогодні, люди починають визначати чого вони захочуть на наступний день.

Кожна людина може сміливо відкладати своє почуття голоду, перекусивши бутербродом або фруктами. На даному етапі головне визначити список « пріоритетних» продуктів.

Мається на увазі їжа, яка найбільше подобається і піде на кожен день.

Правило № 5 – інтуїтивний спосіб життя

Вивчаючи своє тіло, вибудовуючи відносини з їжею, піклуючись про організмі, застосовуючи методику інтуїтивного харчування, повністю змінюється спосіб життя. З годиною стає природних і звичним прислухатися до сигналів свого тіла. У пріоритеті вважається робота над собою для себе, а не для привабливого вигляду в очах ближніх.

Слід зазначити, важливість очевидних речей, таких як здоровий і спокійний сон, своєчасний відпочинок, здатність робити паузи в роботі при необхідності. Інтуїтивна методика навчає людину швидко і повною мірою реагувати на кожен сигнал тіла.

Правило №6 — турбота про душі

Піклуючись про тіло, не можна забувати про духовний стан, від якого також багато в чому залежить наше здоров’я. Дуже часто так трапляється, що люди заїдають свої психологічні проблеми. Це призводить до надмірної ваги та як внаслідок захворювань. Інтуїтивна методика ґрунтується на гармонії душі і тіла. Тому в пріоритеті медитація, відвідування психологів і все що може допомогти в цьому питанні.

Міфи про інтуїтивне харчування

Интуитивное питание: ешь что хочешь и не толстей

Як і у багатьох інших методик є шанувальники і не тільки. Для того щоб відразу стало ясно, що це за система живлення і як вона працює, розвіємо поширені нині міфи.

Міф № 1 Інтуїтивне харчування – вседозволеність і хаос

Нерідко на форумах можна прочитати щось подібне : « Ну спробувала це ваше харчування, купила все що душа забажає, чіпси, тортики… пару місяців їла все, що хотіла і на тобі 7 кг плюсом!». І в правду інтуїтивне харчування допускає вживання будь-яких продуктів, але тільки якщо спиратися на сигнали свого організму. Якщо організм вимагає пончиків, то їжте пончики, але тільки тоді, коли того сильно хочеться. Не потрібно вирішувати власні психологічні проблеми за допомогою їжі. Якщо ці навички не освоєні, то не варто поспішати із закупівлею тортів та інших солодощів.

Міф №2 — вибір між гречкою та вівсянкою

Образно кажучи, такий міф найчастіше поширюють дієтологи-консультанти без спеціалізованої освіти. Їх концепція передбачає систему інтуїтивного харчування, як можливого вибору продуктів серед низкоколарійних і низьковуглеводних. Насправді система Хоукса не обмежує людину в яких продуктах, а подібні заяви лише неправдивий міф, ні чим не відрізняється від звичайної дієти.

Міф № 3 Інтуїтивне харчування – м’ясного який контроль

Багато підносять систему інтуїтивного харчування спочатку невірно. Вирішуючи можливість вибору будь-яких продуктів і при цьому, забороняючи, їсти після шостої чи великими порціями. Більшість дієтологів прекрасно знають про безглуздість дієт. Тому й поширюють такий міф як м’яка який контроль, система окремих обмежень, що подається як «вільне харчування». За результатами досліджень, люди, які не дотримуються ніяких обмежень в їжі мають більш низький ІМТ.

Беріть на замітку!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України