Авторські статтіЗдоров'я

Інтимна гігієна: 7 справ, які робити не можна

Надмірне прагнення до чистоти в інтимній зоні, в області піхви, може виявитися шкідливим, оскільки це втручання в бактеріальну флору. А запах, за деякими винятками, — це абсолютно природне явище.

Піхва — це дуже чутливий орган, сприйнятливий до змін екологічного середовища і дисбалансу бактерій. Безумовно, ви знаєте про деякі факторі, здатні вплинути на здоров’я цієї частини жіночого тіла, наприклад, недостатня гігієна, занадто обтягуючий і здавлює одяг, незахищений секс та ін.

Однак, багато жінок, навіть ті, хто дуже ретельно стежить за собою і особливо турбується за чистоту своєї інтимної зони, теж роблять помилки.

Тому сьогодні ми хотіли б поговорити з вами про ті речі, які ви ніколи не повинні робити, здійснюючи догляд за статевими органами.

Використовувати гігієнічні прокладки на кожен день

Прокладки були створені для того, щоб поглинати виділення з піхви під час менструації, зараз в нашому розпорядженні є й більш тонкі прокладки на кожен день.

Але щоденне використання цього засобу гігієни може завдати здоров’ю істотної шкоди, адже в такому разі інтимна зона сильніше нагрівається і піддається впливу вологи.

В результаті наше піхву стає відмінною середовищем для розмноження бактерій. Це, в свою чергу, сприяє появі вагінальних інфекцій і збільшення кількості виділень.

Так що, якщо ви з тих, хто використовує гігієнічні прокладки на кожен день, постарайтеся все ж таки робити це якомога рідше або частіше міняйте їх. В ідеалі робити це потрібно кожні чотири години.

Намагатися позбутися від свого природного запаху

Наша інтимна зона має свій характерний запах, і це абсолютно нормально. Іноді вам може здаватися, що цей запах дуже сильний або надто неприємний (і з-за цього ви схильні відчувати почуття незручності). Але що якщо ви зробите тест або запитайте думку у свого партнера?

Піхва — це закритий орган, гарячий і вологий, тому природно він буде виділяти запах, це норма.

Турбуватися можна тільки в тому випадку, якщо:

  • Запах став сильніше, ніж зазвичай
  • Запах супроводжується свербінням
  • У вас з’явилися незвичайні виділення

В будь-якій іншій ситуації свого запаху не потрібно соромитися і ні в якому разі не потрібно намагатися позбутися від нього або «замаскувати».

Використовувати «що попало»

Вазелін та інші продукти на масляній основі можуть стати причиною розвитку інфекції. Якщо вам потрібна додаткова змазка, то це має бути масло високої якості з нейтральним рівнем pH.

Якщо ж ви будете користуватися підручними засобами (вершковим або рослинними оліями, призначеними для кулінарних цілей), нічого доброго чекати не слід, так як є велика ймовірність зміни кислотно-лужного балансу і появи подразнень і опіків.

Ніколи не вводьте в піхву сторонні предмети і продукти, не призначені для цих цілей.

Вагінальний душ

Зрозуміло, що кожна людина намагається підтримувати своє тіло в чистоті і позбавлятися від неприємних запахів, але надмірна гігієна інтимної зони ніякої користі не принесе.

Деякі жінки воліють вагінальний душ для очищення піхви, хоча це абсолютно не потрібно.

Більш того, це може виявитися навіть небезпечним, так як призводить до бактеріального дисбалансу. Деякі гінекологи вважають, що вагінальний душ є причиною запальних захворювань органів малого тазу, а також бактеріального вагінозу.

Найкраще, що ви можете зробити для підтримки своєї інтимної зони в чистоті, це підмиватися водою і використовувати мило з нейтральним рівнем pH. Потім необхідно витертися чистимо бавовняним рушником (без фанатизму, щоб не створювати сильного тертя).

Вплив пару

Сьогодні словом «спа» нікого не здивуєш. Це стало модною тенденцією. Але чи так все добре?

Є такий тип спа-процедур, коли клієнт сідає без нижньої білизни в спеціальне крісло з отворами, з яких йде пара (під тиском), потрапляючи, таким чином, безпосередньо в піхву.

Будь-який тип гарячих процедур покращує кровообіг, але в даному випадку це загрожує опіками і роздратуванням. З упевненістю можна сказати тільки одне: жодних наукових доказів ефективності даної процедури поки немає.

Сексуальні стосунки

Ні для кого не секрет, що якщо у вас немає постійного партнера, то для свого ж здоров’я краще все-таки користуватися презервативами.

Крім того, існують різні рольові ігри, де пари виявляють велику винахідливість.

Шоколадний сироп, збиті вершки та інші подібні продукти не рекомендується використовувати, особливо це стосується попадання «всередину».

Адже будь-який продукт, в якому міститься цукор, може привести до змін бактеріальної флори, пропорцій дріжджів, а це, в свою чергу, викликати інфекцію. Ці речовини можуть провокувати і банальне подразнення піхви.

Якщо ви хочете спробувати щось новеньке і урізноманітнити своє сексуальне життя , вибирайте спеціально призначені для цих цілей кошти.

Похід в туалет

Жіноча гігієна передбачає підтримання інтимної зони сухий, тому ми завжди використовуємо туалетний папір після походів в туалет (навіть по-маленькому). Але якщо робити це неправильно, можна заробити інфекцію.

Анус і піхву розташовані дуже близько, а це означає, що бактерії можуть легко «перемішатися». А слизова оболонка піхви дуже чутлива до такого роду забруднень.

Правильно витирати цю область у напрямку від піхви до анусу, тобто спереду назад.

Дбайте про здоров’я своєї піхви

Шкіра піхви дуже тонка і чутлива, тому самі нешкідливі на перший погляд речі можуть викликати інфекцію, опік або роздратування.

Є звички, які ми купуємо з дитинства і потім практикуємо їх протягом усього життя. І тим не менш, є речі, які ми ніколи не повинні робити, якщо хочемо уникнути незручних ситуацій.

Якщо ви будете слідувати цим пробачимо рекомендаціям, то зможете не допустити дисбалансу у вашій вагінальної мікрофлори і таким чином подбати про своє здоров’я

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України