Новини

Інструкція: як вибрати диван, який прослужить довго

Дивани – один з основних і найбільш дорогих видів меблів. Це багатофункціональний предмет інтер’єру, на який припадає серйозне навантаження. Ми вирішили дізнатися у фахівців, як правильно вибрати диван.

На що варто звертати увагу при виборі дивану

В першу чергу дивіться на якість пошиття і уточнюйте, з чого зроблений каркас і наповнювач. Ви не зможете побачити, що заховано під оббивкою, так що якість швів скаже про загальний рівень якості виробу. Якщо вони неакуратні, контроль якості на виробництві кульгає, а значить, і нутрощі дивана залишають бажати кращого. Якісні дивани вам запропонує інтернет-магазин Мебеліс.

Обов’язково запитайте продавця, з чого виконаний каркас дивана. Бувають три основних типи каркасів: ДСП (спресовані тирса), фанера (склеєні шари натурального дерева) і металокаркас. Каркаси, виготовлені цілком з ДСП, дуже ненадійні, так як цей матеріал призначений для використання в малонавантажених конструкціях. Краще додати 2-3 тисячі і купити диван з каркасом з фанери або металевим.

Наповнювач повинен бути виконаний з пінополіуретану не нижче 25 щільності або ж пружинного блоку. Варто уникати дешевого поролону низької щільності, який через 2 тижні просяде і не підлягатиме відновленню.

Тканина раджу вибирати на свій смак і звертати увагу лише на її товщину. Занадто тонка оббивка – черговий спосіб економії. Швидше за все, вона швидко розтягнеться і перестане тримати форму.

І останнє – це якість механізму трансформації, якщо мова йде про диван-ліжка. Всі механізми повинні бути виконані з металу товщиною не менше трьох міліметрів, мати якісну забарвлення і сполучні елементи. Якщо механізм пофарбований недбало, швидше за все, рівень виробництва, де він виготовляється, не найвищий і є ризик поломок.

Як правильно підбирати диван, виходячи з розміру приміщення

Основний критерій підбору дивана виходячи з розмірів приміщення – це, швидше за все, конфігурація дивана і місце його розташування. Якщо є вільний кут, то кутовий диван відмінно заповнить цей простір і не займе дорогоцінного місця в центрі кімнати. Якщо ж площі зовсім небагато, то краще вибирати прямий дво- або тримісний диван. Для невеликих квартир зараз багато компактних диванів шириною до двох метрів, при цьому трансформуються в повноцінне двоспальне ліжко. Дане рішення, як показують продажу, найбільш любимо покупцями невеликих квартир.

Чи потрібно вимагати гарантію і на який термін

Гарантія на м’які меблі становить 18 місяців, і, відповідно, кожен виробник зобов’язаний давати мінімум півтора роки гарантії. Головне питання в тому, як продавець буде виконувати свої гарантійні зобов’язання. Якщо ви купуєте у посередника, то, швидше за все, при виникненні проблем з якістю вас відправлять до виробника і почнеться нервування. Переконайтеся, що у продавця є своя сервісна служба і в разі виникнення рекламації ви будете мати справу саме з ним, а не з виробником.

Рекламації в м’яких меблів – це, на жаль, звичайна справа, так як виробництво диванів – переважно ручна праця і новітні технології дану сферу майже не торкнулися. Головне, щоб продавець відповідально і сумлінно підходив до усунення неполадок.

Скільки має коштувати хороший диван

Середній за розмірами, що не шкіряний кутовий диван-ліжко у нас коштує від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Я вважаю, що цей діапазон цін є на сьогодні оптимальним для співвідношення ціна / якість. У нього можуть укластися компанії, що забезпечують належний рівень сервісу і якості продукції.

Прямий диван-ліжко буде коштувати приблизно стільки ж, так як при розкладанні прямий диван – як і кутовий – утворює повноцінне спальне місце, і на їх виготовлення йде приблизно така ж кількість матеріалів.

Я б не радила купувати найдешевші дивани (в порівнянні з аналогами у відомих виробників) на невідомих сайтах: швидше за все, диван при зовнішній схожості має низький рівень збирання та якості матеріалів і вийде з ладу дуже швидко. Реагувати на ваші звернення буде нікому, так як вас перенаправляють до виробника даного виробу або, що ще гірше, просто почнуть затягувати процес в надії, що вам це набридне швидше.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України