Економіка

Іноземні компанії на Росії скоротили штат співробітників на 230 тисяч осіб порівняно з 2021

Згідно з останнім аналізом KSE Institute, іноземні компанії в Росії скоротили штат у 2022 році порівняно з 2021 більш ніж на 230 тисяч осіб. Ще близько півмільйона співробітників були частково звільнені або суттєво змінилися умови оплати їх праці через вихід з країни 288 міжнародних компаній і зміну їх власників на місцеві юридичні та фізичні особи.

Зокрема, про це свідчать результати моніторингу KSE Institute у рамках проєкту “Самосанкції / LeaveRussia” щодо впливу виходу іноземного бізнесу на економіку РФ.

Поки ключові фахівці продовжують їхати з Росії, технологічне відставання Росії від Заходу на тлі санкцій лише посилюватиметься. Водночас одним із тригерів відтоку російських спеціалістів став відтік саме іноземних фахівців з Росії, що призводить до руйнування економічних, виробничих, логістичних, технологічних зв’язків Росії із значною частиною світу.

Загалом станом на 15 жовтня 2023 року 288 (8,1% від загального числа записів в базі KSE або 23,2% від компаній, які отримували дохід в Росії в 2022 році) міжнародних компаній повністю припинили діяльність у Росії. Також 1221 (34,5% від загального числа) іноземний бізнес згорнув операції та заявив про намір покинути країну.

Проте 1478 (41,8% від загального числа) компаній з тих, що потрапили до моніторингу KSE Institute, поки що не збираються покидати російський ринок, працюючи без будь-яких змін. Ще 548 (15,5% від загального числа) – призупинили нові інвестиції в Росію та продовжують вичікувати.

Нагадаємо, що у вересні 2023 року KSE Institute спільно з партнерами по коаліції B4Ukraine опублікували чергове дослідження під назвою «The Business of Leaving: How Multinationals Can Responsibly Exit Russia», переглянути повний текст англійською мовою можна за посиланням.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України