Авторські статтіДіаспора

В Чехії іноземців знову не включили в систему громадського медстрахування

Міністерства фінансів, охорони здоров’я та внутрішніх справ розробили законопроект про страхування іноземців, не включає мають ВНП мігрантів не з ЄС у систему громадського медстрахування (veřejné zdravotní pojištění).

Законопроект дозволяє таким іноземцям користуватися лише комерційним страхуванням, воно коштує близько 15 тис. крон у рік. Тобто ситуація не зміниться — і зараз доступ до громадського медстрахування мають іноземці з ПМП, біженці або працевлаштовані мігранти.

Такий підхід давно критикують громадські організації та окремі фахівці.

Автори законопроекту наполягають, що він захистить права іноземців та знизить їх заборгованість чеським лікарням.

«Головна мета документа — страхування як можна більшого числа іноземців не з країн ЄС, яких оплатять витрати на медичну допомогу, але не за рахунок громадського медстрахування. Якщо договір про комерційне страхування підписаний, то його умови повинні виконуватися», — сказав міністр охорони здоров’я Чехії Адам Войтех.

Пропонується включити страхові компанії в єдине об’єднання або асоціації. При цьому об’єднання створюється гарантійний фонд, з якого будуть оплачуватися зобов’язання збанкрутілих компаній. Буде чітко прописано, які категорії іноземців мають право на відшкодування витрат на медобслуговування. Страхові компанії, які не виконують своїх зобов’язань, чекають санкції. Договір можна укласти на страхову суму до 3 млн крон. У разі стоматологічної допомоги «стеля» складі 20 тис. крон.

Нагадаємо, в 2011 р. іноземці повинні були чеським лікарням 41 млн крон. За даними на літо 2016 р. ця сума зменшилася до 38.169.350 крон. Влітку 2017 р. значна частина боргу іноземців припадала на празьку Лікарню на Мотолі. Головними боржниками мотольскої лікарні були українці, сума їх боргу сягала майже 10,5 млн крон. На другому місці виявилися американці, які заборгували 1,7 млн крон.

З іншого боку, іноді іноземцям пропонують підписати сумнівні страхові договором, умови які потім не виконуються.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України