Новини

Інформація про бенефіціарів компанії 2020

В кінці квітня 2020 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Даний закон вніс нововведення в діяльність юридичних осіб, адже тепер всі підприємства мають обновити інфoрмацію про кінцeвих бeнефіціарних влaсників.

Хто саме повинен подавати для відомості про бенефіціарів та коли? Юристи компанії OGP дослідили дану тему та підготували інформацію.

Юридичні особи, які зареєстровані до 28 квітня 2020 року повинні надати інфoрмацію про кінцeвих бeнефіціарних влaсників або обновити вже існуючі дані. Це стосується підприємств, в яких учасники лише фізичні особи також. Важливо вказати, що обов’язок подання відомостей про бeнефіціарних влaсників не стосується політичних партії, творчих спілок, адвокатських об’єднань, релігійних організацій, державних та комунальних підприємств та організацій та інших.

Для підприємств встановлено трьохмісячний термін для подачі відомостей про бенефіціарів. Однак, відлік даного терміну починається з моменту затвердження форми структури власності (ще не затверджена).

Детальніше про структуру власності і бенефіцарів.

Також, нові правила стосуються і зміни інфoрмації про кінцeвого бeнефіціара, адже тепер підприємствам надається 30 робочих днів задля того, щоб надати зміни державному реєстратору.

Під час інших змін, що стосуються діяльності компанії, такі як: зміна керівника, місцезнаходження, засновників, видів економічної діяльності, найменування тощо, обов’язково подаються відомості про бeнефіціарів, навіть, якщо вони не зазнали змін.

Досить важлива норма з’явилася відтепер в законодавстві, яка вказує на обов’язок підприємств щорічно подавати відомості про кінцeвих бeнефіціарів державному реєстратору. Щорічні відомості подаються до спливу 14 денного строку від моменту державної реєстрації юридичної особи.

Існують випадки, коли при подачі інфoрмації про бенефіціарів підприємством зазначено неповні дані або зроблено помилку. На виправлення такої ситуації в фірми є 3 робочих дня.

Отже, радимо слідкувати за інформацією стосовно затвердження форми та змісту структури власності, щоб не пропустити строки подачі відомостей про кінцeвих бeнефіціарних влaсників.

Підготовлено юристами OGP.UA

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.