Новини з Австрії

Інфляція в Австрії все ще на рекордному рівні

Через рік після початку нападу росії на Україну інфляція в Австрії залишається високою. Після рекордного січня лютий теж не приніс покращення.

Якщо на початку російського вторгнення це стосувалося дизеля та бензину, то нині жахливу інфляцію викликає зростання цін на продукти харчування, побутову енергію та готельний бізнес. Згідно з попередньою оцінкою Статистичного управління Австрії, лютий також не призвів до зміни тенденції.

Відповідно інфляція в Австрії за останній місяць знизилася дуже незначно. Після того, як січень встановив новий рекорд поточної хвилі інфляції в 11,2 відсотка, у лютому вона, як і раніше, складала вражаючі 11 відсотків.

Генеральний директор Статистичного управління Австрії Тобіас Томас пояснює: «Постійно високий рівень інфляції зумовлений, серед іншого, підвищенням цін на продукти харчування, енергію для дому та готельний бізнес». Крім інфляції, гармонізований споживчий індекс (HICP), який підходить для порівняння всередині ЄС, у лютому становив 11 відсотків.

Хоча інфляція лютує по всій Європі, Австрія не дуже хороша в порівнянні з нею, в інших країнах показники нижчі. Німеччина, наприклад, повідомила про очікувану інфляцію у лютому на рівні 8,7%.

Але економісти бачать світло наприкінці тунелю: багато хто очікує, що інфляція знизиться протягом року. У перші місяці війни в Україні дизель і бензин коштували значно дорожче, ніж зараз. Крім інших ефектів, це, ймовірно, має знизити інфляцію протягом найближчих місяців.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України