Згідно з поточними даними Статистичного управління Австрії, за безтурботне та безпечне інтимне життя австрійцям тепер доводиться платити дорожче.
Рівень інфляції в Австрії не знижується. Після 5,4 відсотка у жовтні вона зменшилася лише трохи до 5,3 відсотка у листопаді. За словами керівника Статистичного управління Австрії Тобіаса Томаса, попередня тенденція зниження темпів інфляції значно слабшає. Основні причини – зростання вартості житла та зростання цін вище середнього у ресторанах та готелях.
Зокрема, ціни у групі витрат «ресторани та готелі» останнім часом зросли в середньому на 10,7 відсотка. За даними Статистичного управління Австрії, ця галузь «знову стала найважливішим драйвером інфляції в річному обчисленні».
Витрати в сегменті «Житлове господарство, вода, енергетика» зросли на 5,5 відсотка – стримуючий ефект мали зміни в електроенергетиці (–9,8 відсотка) та мазуті (–19,3 відсотка). Однак при цьому вартість оренди зросла на 9,6 відсотка за всіма категоріями, а газ навіть подорожчав на 25 відсотків.
Інфляція в секторі «Дозвілля та культура» склала в середньому 8,3 відсотка. Основною причиною цього стали путівки, які подорожчали на 17 відсотків.
“Продукти харчування та безалкогольні напої” нещодавно зафіксували прибуток на рівні +7,3 відсотка. Тут особливо помітне подальше зростання цін на продукти харчування. Овочі, наприклад, стали дорожчими, ніж рік тому, на 11,6 відсотка, а на хліб та зернопродукти надбавка склала 7,9 відсотка. За м’ясом він становив +6,3 відсотка, за групою цукру, варення, меду, шоколаду та інших кондитерських виробів +10,9 відсотка.
Статистичне управління Австрії зафіксувало зниження цін у «транспортному» секторі на 0,6 відсотка. Основними причинами зниження стали, зокрема, розвиток дизельного палива (-12,5 відсотка) та бензину преміум-класу (-7,4 відсотка), при цьому старі автомобілі подешевшали на 3,6 відсотка. Натомість подорожчали ремонт автомобілів (+8,3 відсотка) та авіаквитки (+12,5 відсотка).
Про що також свідчить індекс споживчих цін за листопад, що включає понад 800 товарів та послуг: інфляція також торкнулася й інтимного життя. Протизаплідні засоби, такі як пігулки, подорожчали на 17,2 відсотка порівняно з листопадом 2022 року, а за презервативи доведеться платити на 10,3 відсотка більше ніж рік тому.