Новини з Австрії

Інфляція у жовтні в Австрії зросла до 11 відсотків

Інфляція в жовтні зросла до одинадцяти відсотків і, звичайно ж, вона помітна і в супермаркетах. Так, наприклад, ціни на вершкове масло зросли на 40,2 відсотки.

Інфляція продовжує зростати, життя в Австрії стає все дорожчим. Багато домогосподарств важко справляються з інфляцією. Як підтвердило у четвер Статистичне управління Австрії, інфляція у жовтні зросла до 11,0 відсотків. Порівняно з попереднім місяцем вереснем, це збільшення на 1,0 відсоток.

«Для двох найбільш важливих факторів, які визначають ціни, — побутової енергії, за якою йдуть ціни на пальне, — тенденція до зростання досягла тимчасового кінця. З іншого боку, хвиля інфляції торкається дедалі більше сфер видатків. Ціни на одяг, які майже не росли останніми місяцями, різко підскочили у жовтні. Крім того, розкручується дедалі швидше спіраль зростання цін на меблі», — пояснює генеральний директор Статистичного управління Австрії Тобіас Томас.

Ціни на житло, воду та енергію зросли в середньому на 19,2 відсотка. Для транспорту середній рівень інфляції +16,6 відсотка був трохи нижчим, ніж у вересні (+17,5 відсотка).

Продукти харчування та безалкогольні напої подорожчали у середньому на 14,4 відсотка. Ціновий тиск посилився, особливо на овочі (+14,8 відсотка). Хліб та крупи також значно подорожчали (+14,4 відсотка).

Ціни на м’ясо зросли на 15,6 відсотка, а на молоко, сир та яйця — на 19,0 відсотка. За олії та жири вже доводиться платити на 29,8 відсотка більше.

Зокрема, різко подорожчало вершкове масло. Зростання склало 40,2 відсотка. Фрукти стали дорожчими на 6,4 відсотка. Ціни на безалкогольні напої зросли на 13,8%.

У ресторанах та готелях ціни були підвищилися на 11,0 відсотків. Порівняно з попереднім місяцем, вереснем, основним драйвером зростання цін цього разу виявилися предмети одягу — зростання склало 6,9 відсотка.

Ціна на міні-кошик, який є щотижневою покупкою і включає паливо на додаток до продуктів харчування та послуг, зросла на 15,5 відсотка в порівнянні з минулим роком.

За матеріалами: https://www.heute.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України