У квітні інфляція прискорилася ще більше. За даними Статистичного управління Австрії, рівень інфляції у квітні становив 7,2 відсотка. Востаннє інфляція була такою високою у жовтні 1981 року.
Витрати на транспорт та житло становили 3/5 інфляції. Порівняно з попереднім місяцем березня рівень цін зріс на 0,3 відсотка.
“На додаток до палива та енергоносіїв зростання цін на продукти харчування зараз також є причиною зростання інфляції”, – заявив у середу генеральний директор Статистичного управління Австрії Тобіас Томас.
У березні 2022 року рівень інфляції становив 6,8 відсотка. Особливо сильно зросли ціни на авіаквитки (квітень: +45%). Ремонт особистого транспорту коштує на 4,9% дорожче. Ціни на житло, воду та енергію зросли в середньому на 9,4 відсотка. Ціни на енергію для домашніх господарств зросли в середньому на 28,8%.
Продукти харчування та безалкогольні напої подорожчали на 8,4 відсотка, а ресторани та готелі підвищили ціни в середньому на 6,4 відсотка. За дозвілля та культуру платили на 3,2 відсотка більше, ніж рік тому.
Основним драйвером цін у квітні порівняно із березнем були продукти харчування (плюс до березня 2,1%). Це було особливо помітно у динаміці цін на м’ясо (квітень: +10,7%). Ціни на хліб та крупи зросли на 8,2 відсотка, а ціни на овочі зросли на 10,1 відсотка. Молоко, сир та яйця разом коштують на 6,9% дорожче. Ціни на фрукти зросли на 6,9 відсотка, олії та жири – на 18,2 відсотка (зокрема олія +25,7 відсотка).
Зараз домогосподарства починають жорстко обмежувати себе. Кожен третій каже, що робитиме менше покупок. Три чверті австрійців кажуть, що хочуть звернути увагу на акції, а 59% перейдуть на дешевші продукти. Більшість (20%) навіть хочуть перейти на вживані речі, а 15% кажуть, що менше звертатимуть увагу на якість.