Авторські статтіДуховне

Індійському святилищу Святого Лаврентія присвоєно титул Малої базиліки

Великим святом для віруючих індійського штату Карнатака стало присвоєння святилищу Святого Лаврентія (в єпархії Удіпі) титулу Малій базиліки. Відповідний указ видала ватиканська Конгрегація богослужінь і дисципліни Таїнств. В урочистій церемонії взяли участь 15 тисяч віруючих, а також понад 200 представників духовенства – кардиналів, єпископів і священиків.

Глава Сиро-Маланкарської Католицької Церкви кардинал Баселіос Клееміс заявив: «Це – місце чудес і воно приваблює тисячі і тисячі віруючих». Зі свого боку, президент індійської Єпископської конференції кардинал Освальд Грасіас зазначив, що «присвоєння титулу Малої базиліки – це честь не тільки для єпархії Удіпі, але і для всієї Індії». Щороку святилище привертає дуже багатьох віруючих всіх конфесій, які прибувають сюди, щоб молитися і шукати заступництва святого Лаврентія. Кардинал підкреслив, що святий римський мученик-архидиякон шанується як захисник бідних, і Церква ніколи не повинна забувати про нужденних.

Серед паломників на святі був також індійський міністр Прамод Мадхварай, який зазначив, що «це – момент великої радості для всієї держави. Мала базиліка Святого Лаврентія відкрита не тільки для католиків. Люди відвідують це священне місце, тому що, коли вони моляться про мир і благословення, їх молитви вислуховуються».

Участь в церемонії багатьох політичних лідерів говорить про те, що святилище Святого Лаврентія є місцем гармонії між релігіями. Архієпископ Бангалора монс. Бернар Морас підкреслив значення слова «базиліка»: «Це – ‘чудовий царський будинок’, і ранньохристиянська Церква називала так царські палаци, в яких здійснювала Святі Меси».

«У світі, – додав індійський прелат, – налічується 1.742 Малі базиліки, з яких 21 знаходиться в Індії. Нова базиліка – 22-а за рахунком і друга в штаті Карнатака, після столичної базиліки Пресвятої Діви Марії».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України