Авторські статтіДуховне

Індійські католики відзначили День мучеників

30 серпня індійські католики відзначили День мучеників. У Баллігуді, штат Орісса, пройшла масова маніфестація. Близько 15 тисяч людей вимагали відновити справедливість для жертв насильства, створення державної комісії у справах меншин і публікації розслідування даних погромів.

Учасники акції також зажадали «ліквідації поділу суспільства на основі касти або релігії», зазначивши також, що уряд Орісси досі не реалізував проект про розподіл лісових земель членам племінних народів, які сповідують християнство. Представники церков і громадянського суспільства підписали в Баллігуді спільну заяву, в якій вони закликають до справедливості, миру і гармонії.

Форум церков і громадянського суспільства закликав провести повне і неупереджене розслідування масових вбивств християн в 2008 р. в північно-східному індійському штаті Орісса, пише Fides.

Правозахисники зажадали виплати компенсацій жертвам насильства, покарання для поліцейських і чиновників, які були замішані у заворушеннях і вбивствах. На сьогоднішній день ще 7 невинних християн знаходяться в місцях позбавлення волі, не вжито належних заходів щодо боротьби з релігійним фанатизмом, не створені програми щодо захисту меншин. За словами правозахисників, для поліпшення рівня життя християн в штаті необхідно прийняти закони в галузі охорони здоров’я, освіти і комунікацій і боротьби з безробіттям.

Хвиля насильства охопила Оріссу в 2008 р. Приводом для погромів стало вбивство лідера індуїстів націоналістів Свамі Лакшмананді Сарасваті, яке було скоєно 24 серпня. Провину за вбивство поклали на місцеву християнську громаду, пояснивши це тим, що в 2007 р. Сарасваті вже отримав поранення в сутичках з християнами. Індуїстські радикали зруйнували і спалили 395 церков і вигнали зі своїх будинків 56 тисяч християн.

За різними даними, від 60 до 100 християн було вбито, 8,5 тисячі будинків були зруйновані.

Навіть через 8 років після трагічних подій справедливість щодо жертв насильства не відновлена.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України