Gaurav має дальність скидання у 100 км та має стати на озброєння індійських Су-30МКИ
Джерело: Defence Express
Дням індійські ЗМІ повідомили про “перше випробування” далекобійної плануючої бомби Gaurav вагою 1000 кг, яка на полігоні на узбережжі штату Одіша, що на південному сході Індії, успішно уразила ціль. Зазначається, що скидання було здійснено з Су-30МКИ.
Для наведення бомба використовувала супутникову та інерціальну навігацію. Дальність скидання не повідомляється, але для Gaurav дальність польоту визначена у межах від 80 до 100 км.
Водночас фразу про “перше випробування” індійської бомби Gaurav дійсно необхідно брати у лапки. Справа в тому, що про це також повідомлялось у жовтні 2021 року, коли цією бомбою уразили морську ціль на тому ж полігоні. Щоправда, тоді була використана версія із напівактивним лазерним наведенням.
А загалом масштабну роботу над плануючими та високоточними бомбами Індія почала ще на початку 2010-х років та з 2014 року активно їх випробовує. Але без повідомлення про завершення тестів та прийняттям на озброєння. Тому можливо правильніше говорити про перше випробування версії плануючої бомби лише із супутниковою навігацією, або взагалі про черговий етап випробувань.
Тобто попри понад 10 років зусиль наразі DRDO? Індійська державна організація оборонних досліджень і розробок, похизуватися активними успіхами не може. Більше того, у своїй бомбі Gaurav пішла дещо хибним шляхом – створення окремого авіаційного боєприпаса, а не комплекту, як JDAM-ER.
Хоча сама концепція спочатку дійсно нагадувала JDAM і спочатку навіть була створена високоточна вільнопадаюча бомба Gautham вагою 550 кг та дальністю скидання близько 30 км. Але реалізувати це на комплектах, які встановлюються на звичайні авіабомби в Індії вочевидь не змогли.