Війна рф проти України

Індія поставила на озброєння ракету Rampage – аналог GMLRS для HIMARS, який “прикрутили” на МиГ-29

Rampage створена з ракети “земля-земля” Extra і у випадку пуску з повітря її дальність зростає з 80 до 250 км

Джерело: Defence Express

Повітряні сили Індії офіційно взяли на озброєння далекобійну ракету “повітря-земля” Rampage від ізраїльської компанії Elbit. Це стало результатом доволі кропіткої роботи з першою демонстрацією проєкту у 2018 році та першими випробуваннями на рівні 2019 року.

При цьому сама ідея – максимально прагматична: взяти існуючу високоточну ракету Extra для системи PULS, яка є прямими аналогом HIMARS, і інтегрувати її до винищувача. За рахунок того, що ракета вже стартує зі значної висоти та на швидкості, можливо отримати значно більшу дальність. Для повітряної Rampage – це до 250 км, а для наземної Extra – 80 км.

Станом на грудень 2022 року у цій ракеті зацікавилась Індія, яка провела їх контактування та разом з Elbit почала процес їх інтеграції під власний авіапарк. Повідомлялось про те, що її мають отримати палубні МиГ-29К та/або російські Су-30МКИ.

Водночас в Ізраїлі інтеграція Rampage проходила на F-16, який може підняти до чотирьох таких ракет. Зазначимо, що довжина цієї ракети становить 4,7 метра, вага 570 кг, а розмір бойової частини – 150 кг.

І зрештою повідомлення від Індії цілком якісно демонструє, що нібито доволі прості речі, як взяти існуючу ракету та “прикрутити” її до літака, можуть потребувати доволі багато часу. Бо навіть на другу частину у результаті пішло півтора року.

Але маємо зазначити, що попри те, що створення такої зброї виглядає максимально логічним і є наявний результат, наразі нічого не відомо про роботи зі створення аналогічної ракети з GMLRS для HIMARS. Хоча для України отримання такої далекобійної високоточної системи мало б величезне значення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України