Війна рф проти України

Індія хоче налагодити у себе локалізоване виробництво ПТРК Javelin

Тим самим у Індії остаточно можуть поховати власну розробку MPATGM, яку ведуть з 2015 року та повернутися до рішення 2012 року

Джерело: Defence Express

Індія активно веде перемовини із США щодо можливості локалізованого виробництва переносних протитанкових ракетних комплексів Javelin, які мають закрити потребу індійської армії у цих засобах на далеку перспективу на фоні ряду спроб посилитись ПТРК сучасного покоління.

Такі перемовини, про які пише індійське видання Ani News, цілком можуть завершитись успіхом. Бо йдуть на фоні доволі масштабного розвитку американсько-індійського військово-технічного співробітництва. Наприклад, США планують розгорнути в Індії виробництво Stryker.

Також з боку Defense Express зазначимо, що такими рішеннями Вашингтон вирішує одночасно дві проблеми. По-перше, посилює Індію, яка має доволі натягнуті відносини з Китаєм та територіальний спір у високогірному районі Ладакх. По-друге, вичавлює із доволі потужного та прибуткового індійського ринку озброєння РФ. І варто нагадати, що Індія у 2000-х роках закупила у РФ понад 250 ПТРК “Корнет” та близько 3000 ракет до них.

Хоча цікавість Індії у Javelin пов’язана із потребою у ПТРК останнього третього покоління, до якого російський комплекс не належить. Більше того, локалізація виробництва американського ПТРК означає завершення доцільності власної розробки під назвою MPATGM, яка передбачає використання ракети зменшеної версії ракети NAG із тепловізійною головкою самонаведення.

І попри те, що розробка NAG офіційно була завершена ще у 2020 році, створення її версії для ПТРК забуксувала. Через це Індія навіть пішла на екстрену закупівлю ізраїльських Spike MR у 2019 році у кількості 12 пускових та 240 ракет.

Більше того, якщо Індія отримає локалізацію Javelin, то це буде означати повернення на рівень 2012 року. Бо саме 12 років тому йшла вкрай запекла боротьба Spike та Javelin за вкрай масштабний контракт на постачання до Індії ПТРК на 1 млрд доларів.

Але переможцем у 2014 році було обрано саме ізраїльський ПТРК, перемога якого була скасована у 2017 році через відсутність передачі технологій. Водночас зараз у американского ПТРК з’явились всі шанси.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України