Економіка

Індекс споживчих настроїв українців у лютому покращився

У лютому 2023 року індекс споживчих настроїв зріс на 2,7 пункта та становить 86,5 п., свідчать дані щомісячного дослідження «Споживчі настрої в Україні», що публікується Info Sapiens

Зросли індекси доцільності робити великі закупи, очікуваних змін матеріального становища та очікуваного розвитку економіки впродовж найближчого року.

Індекс поточного стану збільшився на 1,7 пункту проти січня і становить 48,1 пункту. Індекс економічних очікувань збільшився на 3,4 пункту і досяг 112,2 пункту. У лютому показник індексу очікуваної динаміки безробіття зменшився на 4,1 пункту до 125,2 пункту, а індекс інфляційних очікувань зріс на 0,2 пункту і становить 178,2 пункту.

Очікування українців щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців покращилися: індекс девальваційних очікувань зменшився на 12,8 пункту до 135,1 пункту.

«Індекс споживчих настроїв продовжує залишатися без суттєвих змін, але ми спостерігаємо обережну тенденцію до його зростання в лютому. Водночас покращився індекс девальваційних очікувань. Впевненість у національній валюті та робочих місцях зараз найвища з зими 2021-2022 року», – коментують аналітики Info Sapiens.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України