Економіка

Імпорт електроенергії зі Словаччини впав у 20 разів, з Молдови – у 14 разів

Імпорт електроенергії зі Словаччини на 16 лютого порівняно із 15 лютого впав у 20,7 рази – з 3028 МВт-год до 146 МВт-год на добу

Як свідчать дані мережі системних операторів континентальної Європи ENTSO-E, імпорт 16 лютого має йти усі години доби на потужності 4-19 МВт.

На четвер із 400-600 МВт доступної потужності перетину для імпорту електроенергії з цього напрямку по 300-450 МВт на всі години бронював «Д.Трейдінг», по 1 МВт на 7 годин доби – «Ю. Комодітіз».

Водночас імпорт електроенергії з Молдови на 16 лютого знизився до 17 МВт-год на добу, що в 14,2 рази менше, ніж у попередній день (241 МВт-год). На цьому напрямку 120 МВт на кожну годину перетину для імпорту продовжує бронювати «Д. Трейдінг» (загалом виставляється 800 МВт).

За словами голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького, падіння обсягів імпорту електроенергії пов’язане зі зростанням спроможності української генерації, але можливість для його здійснення завжди відкрита.

«Імпорт тане на очах, тому що на очах збільшується доступна генерація в українській енергосистемі, збільшується можливість України виробляти електроенергію. Українська електроенергія дешевша за європейську, і українські споживачі отримали стимул відмовитися від імпорту, коли внутрішнього ресурсу вистачає», – пояснив Кудрицький.

За його словами, це природний процес, але важливо, що можливості імпорту завжди відкриті.

«І це фактор безпеки, яким можна скористатися у разі потреби», – зазначив голова «Укренерго».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України