Авторські статті

Її не шукали: Сестра замерзлої на смерть студентки розповіла правду

Звістка про смерть студентки Ірини Дворецької на Житомирщині потрясла всю країну.

20-річна дівчина загинула в крижаній пастці, коли в глуху ніч бігла додому. Водій маршрутного автобуса, на якому Іра хотіла дістатися до райцентру, висадив її серед ночі в глухому лісі. Причина проста – не виявилося грошей на проїзд.

Але є й інша версія трагічних подій, поліція намагається розслідувати обидві. Дівчина нібито сама встала на одній із зупинок, коли виявила, що у неї немає грошей.

Село Рудня-Хочинська знаходиться на кордоні Житомирської області. Це типове Полісся: ліси, луки, болота. Іра знала і любила ці місця з дитинства. Може бути, тому так сміливо пірнула в темну хащу, коли опинилася на дорозі одна в тріскучий мороз.

“Іра приїхала додому на канікули, а мама її була в лікарні в Олевську. Важка форма пневмонії”, – розповідає дідусь студентки Йосиф Мельник.

“8 січня маму повинні були в Житомир перевозити, Ірочка хотіла її супроводжувати. Тому і сіла на автобус о четвертій ранку, щоб до семи, коли за мамою приїде швидка, встигнути”.

Доньку мама не дочекалася. Іра пропала по дорозі в райцентр.

“Я дзвонила в Олевськ на автостанцію, там сказали, що такої дівчини не бачили, дзвонила в лікарню – туди Ірина теж не прийшла. Так що говорити! .. Сестру вже не повернути”, – побивається Наташа Дворецька, згадуючи ніч з 7 на 8 січня.

За словами старшої сестри, на Різдво Ірина допізна була з друзями. Молодь веселилася, колядувала по хатах, можливо, випивала. В дорогу до мами Іра збиралася похапцем – так, що забула вдома гаманець з грошима. Кондуктор, що сиділа в автобусі біля водія, пустила дівчину в салон, машина рушила. А коли Іра виявила, що не може заплатити 25 гривень за проїзд, водій у грубій формі наказав їй висаджуватися з автобуса.

Наступна за Руднею-Хочинською зупинка називається “Перга” – за назвою села, яке розташоване попереду. До перших будинків більше кілометра, місцевість – глуха. Кругом ліс, який перемежовується перелісками.

“Гаразд би він до села сестру довіз, висадив бі там, де люди, – журиться Наташа. – А тут же – нікого навколо, машини по наших дорогах в таку рань не їздять”.

До рідного села, де залишився злощасний гаманець, на автодорозі топати більше 5 кілометрів. По стежці через ліс – 1,5 кілометра. Іра вирішила зрізати шлях. Зросла в родині лісника, вона непогано орієнтувалася на місцевості, і ця впевненість у собі стала фатальною. Заблукавши в темряві, Іра збилася зі стежки і не на завмерлому болоті.

“Іра потрапила в боброву яму провалилася по грудях. Під її ногами була порожнеча, а внизу вода. Вона не могла вибратися, не дістала ногами до дна, – розповідає тітка студентки, яку теж звуть Наталією. – Схоже, Іра усіма силами намагалася вибратися з провалу, била навколо себе по льоду – руки в неї були чорні від синців. А рюкзачок з телефоном лежав десь в метрі. Можливо, вона кинула його в надії за щось зачепитися “.

Як виявилося, в ту ніч Іра трохи посварилася з рідними.

“Наташа і тато були проти того, щоб вона їхала після своїх прогулянок з друзями. Спеціально гроші у неї забрали. Альо Іра – вона вперта. Раз пообіцяла мамі приїхати і супроводити її до Житомира, від свого не відступить. У гаманці у Іри було 5 гривень. З ними і сіла в автобус “, – розповідає тітка Наталя.

“Водій начебто дала добро, альо потім висадив … Невже 20 гривень дорожче, ніж людське життя ?!”

За словами тітки загиблої, поліція і рятувальники люблять розповідати, як розгортають великі рятувальні операції з пошуку зниклих людей.

“Але тут нічого такого не було. В управлінні обласної ДСНС стверджують, що їх ніхто не заявивши про надзвичайну подію. Іру шукали рідні та друзі. Старша сестра каже, що повідомляла в поліцію про зникнення Ірини увечері 8 січня, альо відгук був тільки 10-го – подзвонили, подали напругу, чи не знайшлася сама “, – заявила Наталія.

Першим замерзлу доньку побачив батько. Він до цих пір в такому важкому стані, що навіть не знайшов у собі сил розмовляти з журналістами.

Як відомо, поліція розглядає і іншу версію – яку говорити водій, що дівчина сама вийшла з автобуса, коли виявила, що у неї немає грошей. Також збирай знайшли свідків, які не підтверджують конфлікту дівчини і водія. Однак родичі загиблої кажуть, що знайшли пасажирів, які говорять, що конфлікт таки був. У будь-якому випадку, справа за поліцією.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України