Ігор Тенюх: “Усі збройні сили України приведені у ступінь найвищої бойової готовності”

На війні перемагає організація, ресурси, стратегія, тактика і бойовий дух. Зараз у нас є лише останні дві складові. Ми привели усі сили у найвищу ступінь готовності. Уся наші сили зайняли полігони у відповідності до плану навчань – як на східному так і на південному напрямках, але результат на разі невтішний. Загальна чисельність сухопутних військ 41 тисяча осіб, з них зараз – у мирний час мали бути готові 20 тисяч, але фактично готові лише 6 тисяч.

Тому нині цілодобово працюємо над тим, аби розв’язати цю складну проблему, щоби створити угрупування військ, які будуть готові діяти як в південному так і східному напрямках. Оголошена часткова мобілізація є дуже важливою зараз – приступаємо до виконання запланованих завдань. Про це 11 березня 2014 року доповідаючи у парламенті заявив виконувач обов’язків мністра оборони України Ігор Тенюх.

Ігор Тенюх наголосив, що в умовах, коли Росія вторглася в Крим у суспільстві наростає занепокоєння та виникає запитання чому збройні сили України не проявляють активних дій. За його словами, відповідь на це питання, є як в площині правового статусу збройних сил так і в аспекті сучасного їх стану.

“Перше – керівництво РФ де-юре не визнає вторгнення своїх військ в Крим – усе що відбувається зводиться до дій так званих загонів самооборони. Не оголошено правовий режим воєнного стану без якого застосування збройних сил є незаконним. Будь-які активні дії ЗСУ щодо стабілізації ситуації в Криму світовому суспільству представлять, як застосування сили проти свого власного населення. Окрім цього, за увесь час існування ЗСУ не приділялося уваги фінансуванню – відбувалося лише забезпечення соціяльного пакету і не більше. Також було допущено воєнно-стратегічену та воєнно-політичну помилку щодо визначення векторів воєнних загроз для держави, бо Росію ніколи не розглядали як агресора”, – зазначив міністр оборони.

Ігор Тенюх також підкреслив, що військові сили, які накопичила Росія на кордонах з Росією значно переважають українське військо, і аби говорити про відповідне успішне застосування ЗСУ проти такого противника необхідно забезпечити ресурси задля розгортання та тривалої підготовки і оснащення збройних сил.

“Збройні сили РФ, які проводять навчання довкола східних кордонів України та в Криму розгорнули угрупування військ чисельністю 220 тисяч військових. Задіяно 1800 танків, 400 вертольотів, 150 літаків, 60 кораблів. Це угруповування в декілька разів переважає збройні сили України.

На війні перемагає організація, ресурси, стратегія, тактика і бойовий дух. Зараз у нас є лише останні дві складові. Ми привели усі сили у найвищу ступінь готовності. Уся наші сили зайняли полігони у відповідності до плану навчань – як на східному так і на південному напрямках, але результат на разі невтішний. Загальна чисельність сухопутних військ 41 тисяча осіб, з них зараз – у мирний час мали бути готові 20 тисяч, але фактично готові лише 6 тисяч. Тому нині цілодобово працюємо над тим, аби розв’язати цю складну проблему, щоби створити угрупування військ, які будуть готові діяти як в південному так і східному напрямках. Оголошена часткова мобілізація є дуже важливою зараз – приступаємо до виконання запланованих завдань. Подальші дії і підготовка мають бути зосереджені на залученні матеріяльних ресурсів, аби забезпечити озброєння та привести до роботи техніку задля її подальшого використання.

Зараз в умовах надзвичайного періоду важливо змінити закон про закупівлі і проведення тендерів для армії. Нема часу бігати від одного до иншого підприємства, аби закупити пальне через тендера, бо це займає довгий час. Треба ухвалити рішення, що в умовах загрозливої ситуації подібні проблеми мають розв’язуватися негайно”, – зазначив Ігор Тенюх.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh