Авторські статті

Ігор Тенюх: “Усі збройні сили України приведені у ступінь найвищої бойової готовності”

На війні перемагає організація, ресурси, стратегія, тактика і бойовий дух. Зараз у нас є лише останні дві складові. Ми привели усі сили у найвищу ступінь готовності. Уся наші сили зайняли полігони у відповідності до плану навчань – як на східному так і на південному напрямках, але результат на разі невтішний. Загальна чисельність сухопутних військ 41 тисяча осіб, з них зараз – у мирний час мали бути готові 20 тисяч, але фактично готові лише 6 тисяч.

Тому нині цілодобово працюємо над тим, аби розв’язати цю складну проблему, щоби створити угрупування військ, які будуть готові діяти як в південному так і східному напрямках. Оголошена часткова мобілізація є дуже важливою зараз – приступаємо до виконання запланованих завдань. Про це 11 березня 2014 року доповідаючи у парламенті заявив виконувач обов’язків мністра оборони України Ігор Тенюх.

Ігор Тенюх наголосив, що в умовах, коли Росія вторглася в Крим у суспільстві наростає занепокоєння та виникає запитання чому збройні сили України не проявляють активних дій. За його словами, відповідь на це питання, є як в площині правового статусу збройних сил так і в аспекті сучасного їх стану.

“Перше – керівництво РФ де-юре не визнає вторгнення своїх військ в Крим – усе що відбувається зводиться до дій так званих загонів самооборони. Не оголошено правовий режим воєнного стану без якого застосування збройних сил є незаконним. Будь-які активні дії ЗСУ щодо стабілізації ситуації в Криму світовому суспільству представлять, як застосування сили проти свого власного населення. Окрім цього, за увесь час існування ЗСУ не приділялося уваги фінансуванню – відбувалося лише забезпечення соціяльного пакету і не більше. Також було допущено воєнно-стратегічену та воєнно-політичну помилку щодо визначення векторів воєнних загроз для держави, бо Росію ніколи не розглядали як агресора”, – зазначив міністр оборони.

Ігор Тенюх також підкреслив, що військові сили, які накопичила Росія на кордонах з Росією значно переважають українське військо, і аби говорити про відповідне успішне застосування ЗСУ проти такого противника необхідно забезпечити ресурси задля розгортання та тривалої підготовки і оснащення збройних сил.

“Збройні сили РФ, які проводять навчання довкола східних кордонів України та в Криму розгорнули угрупування військ чисельністю 220 тисяч військових. Задіяно 1800 танків, 400 вертольотів, 150 літаків, 60 кораблів. Це угруповування в декілька разів переважає збройні сили України.

На війні перемагає організація, ресурси, стратегія, тактика і бойовий дух. Зараз у нас є лише останні дві складові. Ми привели усі сили у найвищу ступінь готовності. Уся наші сили зайняли полігони у відповідності до плану навчань – як на східному так і на південному напрямках, але результат на разі невтішний. Загальна чисельність сухопутних військ 41 тисяча осіб, з них зараз – у мирний час мали бути готові 20 тисяч, але фактично готові лише 6 тисяч. Тому нині цілодобово працюємо над тим, аби розв’язати цю складну проблему, щоби створити угрупування військ, які будуть готові діяти як в південному так і східному напрямках. Оголошена часткова мобілізація є дуже важливою зараз – приступаємо до виконання запланованих завдань. Подальші дії і підготовка мають бути зосереджені на залученні матеріяльних ресурсів, аби забезпечити озброєння та привести до роботи техніку задля її подальшого використання.

Зараз в умовах надзвичайного періоду важливо змінити закон про закупівлі і проведення тендерів для армії. Нема часу бігати від одного до иншого підприємства, аби закупити пальне через тендера, бо це займає довгий час. Треба ухвалити рішення, що в умовах загрозливої ситуації подібні проблеми мають розв’язуватися негайно”, – зазначив Ігор Тенюх.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.