Ігумен Гошівського монастиря: Можливо обитель заснована ще за княжих часів

Вчора, 5 жовтня розпочалась Міжнародна наукова конференція «Гошівська обитель у духовному і культурно-історичному житті України: феномен українського греко-католицького чернецтва».

Порадитись, як досліджувати історію одного з найдавніших монастирів в області зібрались Митрополит Володимир, представники обласної влади, духовенство, науковці, історики та студенти, інформує Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії з посиланням на  Бліц-Інфо.

“Ми 12 років досліджували історію нашої області. Виявляється, що від 12 до 19 століття на території Прикарпаття було близько 140 монастирів, а досліджений тільки один – Манявський скит. Якщо Манявський скит існував всього 180 років і його закрили, то Гошівський монастир Австрія не закривала і він діяв. Зараз ми вийшли на історію монастиря за 14 століття. Тобто він існує біля 600 років. І досі був опублікований тільки один документ. Тож робота тільки починається“, – каже доктор історичних наук, професор Микола Кугутяк.

У свою чергу ігумен Гошівської обителі  о. Інокентій Слободян зауважує, що монастир міг бути заснований ще за княжих часів, як і село.

Святкування 400-ліття Василіянського чину, до якого належить монастир є нагодою дослідити глибину історії Гошівського монастиря. Ранше ніхто не займався дослідженням історії обителі. Ми навіть точно не знаємо дати заснування монастиря. Літопис писався з 17 століття і то ігумен сказав записати з пам’яті. Пізніше у 20 столітті отці віднайшли Гошівський монастир у реєстрі монастирів Київської митрополії, які приймали певні правила. Тому ми зараз хочемо дійти до “коріння” монастиря, відколи він там є. Село є княжих часів, можливо і монастир у ті часи заснований“, – розмірковує настоятель монастиря.

Ігумен також пояснює, що ця конференція – це підсумок річної праці і визначення завдань на наступні роки.

“Ми почали розкопки і будемо їх далі продовжувати. Зараз хочемо обговорити, що ми можемо шукати далі, що робити з тим, що знайшли. В архівах було знайдено ряд документів про монастир. Тож сьогодні на конференції і завтра у монастирі ми будемо радитись щодо подальших дій“, – пояснює о. Інокентій Слободян.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh