Британський журнал спортивної медицини опублікував нове дослідження, яке показало, що фізична активність позитивно впливає на функції мозку і розвиток інтелекту у дітей. Експерти закликають батьків заохочувати прагнення дитини до ігор на відкритому повітрі і до фізичнихвправ.
Дослідження включає в себе 21 окреме твердження за чотирма напрямками фітнесу та здоров’я: інтелектуальна діяльність, соціальна інтеграція, мотивація і благополуччя. Були проаналізовані структуровані і неструктуровані форми фізичної активності дітей від 6 до 18 років, в школі і під час відпочинку. Результати говорять про те, що активна діяльність позитивно позначається на функціях роботи головного мозку у дітей і може підвищити академічну успішність.
У дослідженні говориться, що з точки зору фізіологічних переваг кардіореспіраторний і м’язовий фітнес «є сильними предикторами», тобто можуть підвищити ризик розвитку серцево-судинних захворювань і цукрового діабету в майбутньому. Однак помірна інтенсивність досі допомагає посилити організм дитини, підвищити метаболізм і здоров’я серця.
Але позитивний ефект від фізичних вправ не обмежується поліпшенням здоров’я. Регулярна активність може допомогти дитині розвинути важливі життєві навички, а також підвищити самооцінку, мотивацію і впевненість у собі. Це, в свою чергу, поліпшить спілкування з однолітками та батьками, а також може сприяти соціальній інтеграції дітей з інших верств суспільства, наприклад різних етнічних груп.
«Включення фізичної активності в кожен аспект шкільного життя і оснащення громадських місць велосипедними доріжками, парками, дитячими майданчиками та іншим є ефективною стратегією для підвищення здоров’я та розумових здібностей для дітей і молоді», — йдеться в повідомленні.