Діаспора

Європарламент відмовився забороняти подвійну якість продуктів харчування

Європарламент відмовився забороняти подвійну якість продуктів харчування або напоїв у Східній і Західній Європі. Мова йде про продукти, упаковка яких однакова у всіх країнах, але склад продукту, реалізованого в Східній Європі, відрізняється за якістю в гіршу сторону.

Виробники стверджують, що це неминуче, так як враховуються місцеві смаки і той факт, що якість місцевої сировини може відрізнятися.

«Згідно із схваленим «м’яким» варіантом директиви ЄС, кожен випадок відмінності продуктів харчування або напоїв повинен бути підтверджений місцевім контрольним органом. У чиновників просто не вистачить часу на збір доказів, тести, спілкування з представниками виробника. На практиці це працювати не буде, виробники знову будуть посилатися на місцеві особливості, їм дозволили робити все, що завгодно», — сказала чеський євродепутат Ольга Сегналова в інтерв’ю Euractiv.cz

У директиві міститься вимога до Єврокомісії оцінити вплив нових правил на якість продуктів через два роки після схвалення цієї директиви.

Також наголошується, що «м’який» варіант директиви прийнятий після безуспішних дебатів, у процесі яких домогтися повної заборони подвійного якості не вдалося.

Нагадаємо, восени 2017 р. Вища хіміко-технологічна школа в Празі провела за замовленням міністерства сільського господарства Чехії дослідження складу продуктів харчування, які продаються під однією назвою і в однаковій упаковці в п’яти країнах Західної та Східної Європи. З 21-го протестованого продукту 11 помітно відрізнялися за складом не на користь Східної Європи, три відрізнялися незначно.

Тоді ж Словацька державна ветеринарна і продуктова інспекція провела перевірку якості словацьких і австрійських продуктів харчування, які продавалися в Австрії і Словаччини під однією назвою і в однакових упаковках. Лише шість з 33 продуктів були однаковими за якістю та складом. У половини продуктів різниця була істотною.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.