Європарламент відмовився забороняти подвійну якість продуктів харчування

Європарламент відмовився забороняти подвійну якість продуктів харчування або напоїв у Східній і Західній Європі. Мова йде про продукти, упаковка яких однакова у всіх країнах, але склад продукту, реалізованого в Східній Європі, відрізняється за якістю в гіршу сторону.

Виробники стверджують, що це неминуче, так як враховуються місцеві смаки і той факт, що якість місцевої сировини може відрізнятися.

«Згідно із схваленим «м’яким» варіантом директиви ЄС, кожен випадок відмінності продуктів харчування або напоїв повинен бути підтверджений місцевім контрольним органом. У чиновників просто не вистачить часу на збір доказів, тести, спілкування з представниками виробника. На практиці це працювати не буде, виробники знову будуть посилатися на місцеві особливості, їм дозволили робити все, що завгодно», — сказала чеський євродепутат Ольга Сегналова в інтерв’ю Euractiv.cz

У директиві міститься вимога до Єврокомісії оцінити вплив нових правил на якість продуктів через два роки після схвалення цієї директиви.

Також наголошується, що «м’який» варіант директиви прийнятий після безуспішних дебатів, у процесі яких домогтися повної заборони подвійного якості не вдалося.

Нагадаємо, восени 2017 р. Вища хіміко-технологічна школа в Празі провела за замовленням міністерства сільського господарства Чехії дослідження складу продуктів харчування, які продаються під однією назвою і в однаковій упаковці в п’яти країнах Західної та Східної Європи. З 21-го протестованого продукту 11 помітно відрізнялися за складом не на користь Східної Європи, три відрізнялися незначно.

Тоді ж Словацька державна ветеринарна і продуктова інспекція провела перевірку якості словацьких і австрійських продуктів харчування, які продавалися в Австрії і Словаччини під однією назвою і в однакових упаковках. Лише шість з 33 продуктів були однаковими за якістю та складом. У половини продуктів різниця була істотною.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

7 + thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh