У середу Європейська комісія представила плани щодо зміцнення євро на міжнародному рівні. Не в останню чергу, це відмова від зростаючої політики економічного шантажу з боку США. Брюссель хоче порушити залежність Європи від долара США в першу чергу в енергетичному секторі.
ЄС є найбільшим у світі імпортером енергії. За останні п’ять років Європа імпортувала нафту і газ на суму майже 500 млрд. євро. В даний час ЄС отримує 34% імпорту енергії з Росії.
85 відсотків розрахунків було вироблено в доларах США. За даними Комісії ЄС, в самій єврозоні, європейські енергетичні компанії переважно ведуть розрахунки в американській валюті і між собою теж.
Ця залежність від долара приносити з собою «невизначеності, ризики і витрати». Для комісара ЄС з енергетики Мігеля Аріаса Канете більш широке використання євро може також знизити ризик збоїв у постачанні та зміцнити незалежність європейських компаній». В даний час ЄС отримує 34% імпорту енергії з Росії.
«Євро повинно відображати політичну, економічну і фінансову вага єврозони», — сказав комісар ЄС з грошовим питань Валдіс Домбровскіс в середу. Незважаючи на молодість, євро є другою за величиною валютою в світі. Що стосується валютних резервів, розрив між євро і доларом величезний. 60 відсотків валютних резервів у міжнародних центральних банках складають долари, лише 20 відсотків у євро.
Фото: pixabay.com