ЄС хоче припинити залежність від долара

У середу Європейська комісія представила плани щодо зміцнення євро на міжнародному рівні. Не в останню чергу, це відмова від зростаючої політики економічного шантажу з боку США. Брюссель хоче порушити залежність Європи від долара США в першу чергу в енергетичному секторі.

ЄС є найбільшим у світі імпортером енергії. За останні п’ять років Європа імпортувала нафту і газ на суму майже 500 млрд. євро. В даний час ЄС отримує 34% імпорту енергії з Росії.

85 відсотків розрахунків було вироблено в доларах США. За даними Комісії ЄС, в самій єврозоні, європейські енергетичні компанії переважно ведуть розрахунки в американській валюті і між собою теж.

Ця залежність від долара приносити з собою «невизначеності, ризики і витрати». Для комісара ЄС з енергетики Мігеля Аріаса Канете більш широке використання євро може також знизити ризик збоїв у постачанні та зміцнити незалежність європейських компаній». В даний час ЄС отримує 34% імпорту енергії з Росії.

«Євро повинно відображати політичну, економічну і фінансову вага єврозони», — сказав комісар ЄС з грошовим питань Валдіс Домбровскіс в середу. Незважаючи на молодість, євро є другою за величиною валютою в світі. Що стосується валютних резервів, розрив між євро і доларом величезний. 60 відсотків валютних резервів у міжнародних центральних банках складають долари, лише 20 відсотків у євро.

Фото: pixabay.com

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh