Авторські статтіТехно

Інтерес до зворотної сторони Місяця може мати погані наслідки для людства. Відео

Пророкування Айзека Азімова про можливий початок глобального конфлікту, пов’язаного з освоєнням місячних природних ресурсів, на початку 2019 року придбало зловісний фактичний доказ, коли Китай відправив свій зонд Чан’е-4 на зворотний бік Місяця.

Відеоогляд публікації ви можете переглянути на відео :

Китайський робот-лендер, який був запущений з Китаю на початку грудня, спустився в кратер на боці Місяця, який завжди відвернутий від Землі. Посадка є частиною китайської місії Chang’e-4 – однієї з серій запланованих місій для вивчення місячної поверхні. Апарат має зібрати дані про геологічну будову супутника Землі, склад місячного грунту, а також провести ряд низькочастотних радіоастрономічних спостережень.

CNSA також опублікувало фото з прихованої сторони супутника.

фото звортньої сторони місяця

Посадка ровера Chang’e-4

Раніше нікому не вдавалося здійснити посадку на зворотній бік Місяця через складність комунікації з апаратом з прихованого від нас боку. Без прямої видимості з Землі передати радіосигнали до космічних апаратів на далекій стороні Місяця дуже складно. Китайське агентство подолало цю перешкоду, запустивши у травні супутник на орбіту Місяця, який став посередником зв’язку між Chang’e-4 і Землею.

На думку конспірологів, які висловлювалися ще десятиліття тому, що є таємниці, які краще не чіпати, а інтерес до зворотної сторони Місяця може виявитися згубним для людства. Дійсно, всупереч усім космологічного законами, земний супутник рухається по певній орбіті таким чином, що «темна сторона» завжди прихована від очей землян. Навіть в масовій культурі 70-х років минулого століття легендарна група Pink Floyd, випустивши альбом Dark Side Of The Moon, попереджали, звичайно, метафорично, що якщо щось ховається від очей, то не варто намагатися розгледіти це. У всесвіті не існує «табу», створених на порожньому місці. Тим не менш, земляни вирішили вторгнутися в найдавнішу таємницю.

Нагадаємо, що Китайська автоматична міжпланетна станція «Чан’є-4» з посадковим модулем і місяцеходом на борту успішно вийшла на орбіту природного супутника Землі. Запущений шістьма днями раніше за допомогою ракети-носія «Чанчжен-3B» апарат дістався до Місяця і зайняв еліптичну орбіту навколо неї. Якщо місія виявиться успішною, китайський посадковий модуль «Чан’е-4» і місяцехід стануть першими рукотворними апаратами, що висадилися на зворотному боці нашого природного супутника.

Пекінський центр управління космічними польотами запустив єдиний основний маневровий двигун апарату, коли той знаходився на висоті 129 кілометрів над поверхнею супутника. Повідомляється, що станція працює в штатному режимі. Зараз китайський ЦУП веде підготовку до перевірки зв’язку між апаратом і супутником-ретранслятором, які перебувають за Місяцем приблизно в 65-85 тисячах кілометрах в точці Лагранжа L2. Його збираються використовувати для комунікації між Землею, посадковим модулем і місяцеходом.

Китай успішно вивів на орбіту Місяця новий посадковий модуль і місяцехід
Китай успішно вивів на орбіту Місяця новий посадковий модуль і місяцехід

У рамках фази переходу на місячну орбіту планувалося провести три корекційних маневри. Однак ЦУП провело тільки один маневр 9 грудня. Два інших вирішили не проводити, оскільки вони були визнані непотрібними.

Посадковий модуль і місяцехід оснащені камерами, а також різними науковими інструментами, які дозволять провести аналіз місячного грунту на зворотному боці місяця, а також верхнього підшару. Крім того, за допомогою посадкового модуля планується провести експеримент. На його борту знаходиться ізольований контейнер із закритою екосистемою, в якій вчені спробують виростити деяке насіння, а також гусениць шовкопряда. Якщо все піде за планом, зібрані зразки грунту і результати експерименту будуть відправлені назад на Землю десь в кінці 2019 року.

Під час місії «Аполлон» неодноразово повідомлялося, що астронавтам США вдалося побачити на темній стороні якісь «замки», колосальні будови, схожі на ангари і багато що інше, що могло зацікавити громадян. Проте весь фокус у тому, що членам місячної експедиції ніяк не вдалося розглянути зворотний бік супутника, тому як вони елементарно не перетинали цю умовну межу. Тим не менше, тема набула поширення в кінематографі та літературі. Фантазії письменників і сценаристів були безмежні. Зараз уфологи і налаштовані прихильники альтернативних знань попереджають, що не варто заглядати туди, де висить незрима табличка «не входити – вб’є!».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України