Авторські статті

ІДІЛ опублікувала фото ймовірних терористів – їхні обличчя заретушовані

Терористичне угруповання “Ісламська держава” (ІДІЛ) опублікувало фотографії ймовірних бойовиків, які влаштували теракт у “Крокус Сіті Холі” і назвало атаку частиною війни проти країн, які “борються з ісламом”.

Одяг, у якому зображені люди на фото, схожий на той, у який одягнені затримані за підозрою у скоєнні теракту.

У заяві йдеться про те, що четверо бойовиків “Ісламської держави” вчинили атаку із застосуванням автоматичної зброї, ножів і саморобних вибухових пристроїв, а за місцем теракту раніше велося спостереження.

Як пише журналіст BILD Бйорн Штріцель, пропагандистські ЗМІ ІДІЛ зазвичай публікують підготовлені відеозаписи з терористами після успішних атак: на них бойовики зачитують “клятву вірності”. Ці підготовлені ролики є надзвичайно важливими для ІДІЛ, щоб мати можливість узяти на себе відповідальність за теракти: такі записи доводять, що нападники справді підтримували контакт з угрупованням або належали до нього.
У більшості випадків “мученицькі операції” терористів з “Ісламської держави” закінчуються їхньою смертю – або від “поясів смертника”, або від дій сил безпеки.

Однак у випадку з нападниками в Москві російській владі, судячи з усього, вдалося заарештувати як мінімум деяких терористів. Складна ситуація для пропаганди ІДІЛ: з одного боку, угруповання зацікавлене в максимально можливому використанні атаки в пропагандистських цілях, з іншого боку, воно, ймовірно, не хоче допомагати правоохоронцям, підтверджуючи особи терористів.

Публікація фотографії з невпізнанними обличчями, мабуть, є виходом із цієї дилеми для пропаганди ІДІЛ, пише Бьйорн Штріцель.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України