Авторські статтіНовини з Австрії

Ідея обов’язкової праці для біженців в Австрії викликала гнів опозиції

Федеральний уряд серйозно задумався про обов’язкові роботах для біженців. Їх, на думку чиновників, можна використовувати, наприклад, в лісовому і сільському господарстві або як прибиральників врожаю.

Міністр соціальних справ Беате Хартінгер-Кляйн (АПС) думає про обов’язок працювати для визнаних біженців. «Або я підвищую кваліфікацію осіб, які мають право на притулок, або я використовую їх, наприклад, на обов’язкових низькокваліфікованих роботах у сільському та лісовому господарстві», — цитує Хартінгер-Кляйн преса. На думку міністра існує також непряме трудове зобов’язання» — працювати, якщо хтось хоче отримати соціальні допомоги і йому пропонується розумна робота.

В даний час в Австрії є близько 33 000 осіб, що мають право на притулок та мають право на додатковий захист, зареєстровані як безробітні або учні.

Свого часу канцлер Себастьян Курц (ÖVP) вже виступав з аналогічними планами в 2016 році. У той час, будучи міністром закордонних справ та інтеграції, він закликав до обов’язкової роботу для безробітних з числа біженців для утримання суспільних місць, участь в установах соціального забезпечення або догляд за тими ж прохачами притулку.

Опозиція піддала такі плани жорсткій критиці, назвавши примусова праця популізмом і рецидивом нелюдських нацистських методів. Також вони запідозрили уряд у спробі скоротить допомоги для тих, хто буде відмовлятися від такої роботи.

За матеріалами:heute.at
Фото: imago stock & people

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України