Авторські статтіТехно

IBM створила кишеньковий детектор для розпізнавання підроблених товарів та ліків

Унікальний детектор, здатний виявити підроблений товар, створений фахівцями з IBM. Крім цього, технологія дозволить визначити рівень якості води або навіть справжність медикаментів, залишаючись при цьому компактною.

Всього місяць тому компанія IBM розказала, що має намір впровадити блокчейн в сферу алмазовидобутку. Останньою новиною стала демонстрація нової технології на основі ІЇ, яка імовірно повинна допомогти в боротьбі з підробленими товарами. За приблизною оцінкою, проблема контрафакції щорічно обходиться світовій економіці в $1,2 трлн.

Розробка під назвою Crypto Anchor Verifier ґрунтується на аналізі оптичних властивостей матеріалів. Технологія досить мала для використання з камерою мобільного телефону. Крім цього, вона доповнюється блокчейном.

Аналізатор виявляє оптичні параметри, унікальні для окремо взятого об’єкта або речовини, і з допомогою учня ІІ “порівнює” своєрідний “відбиток пальця” речовини з еталонним. Так можна розрізнити органічні і генетично модифіковані злаки або дорогі вина і більш дешеві аналоги». З тим же успіхом вдається визначити справжність ліків і дорогоцінного каміння, а також проаналізувати якість води і виявити бактерії, такі як E. coli.

Подібна розробка може зіграти велику роль у вдосконаленні гуманітарної сфери. Проте поки невідомо, чи має намір IBM виводити розробка на масовий ринок або створювати на її основі концептуально новий пристрій.

Нагадаємо також про нещодавній заяві про збільшення штабу IBM. Тепер гігант має намір збільшити кількість співробітників на 1800 за рахунок французьких IT-фахівців.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.