Японський космічний зонд Hayabusa 2 повернеться до Землі

Японський зонд Hayabusa 2 наблизиться до Землі 3 грудня 2015 року о 13:08 за московським часом на максимальну відстань 3,1 тисячі кілометрів. Про це повідомляється на сайті видання Hayabusa 2.

Планету зонд використовує для виконання гравітаційного маневру (розгону). Кінцевою метою місії Hayabusa 2 є астероїд 1999 JU3, що знаходиться в 300 мільйонах кілометрів від апарату.

До маневру станція переміщалася на орбіті навколо Сонця. Зонд Hayabusa 2 був запущений 3 грудня 2014 року за допомогою ракети-носія Н-2А з космодрому Танегасіма, розташованого на півдні Японії.

Апарат повинен спуститися на астероїд в 2018 році. Протягом півтора років зонд пробуде на астероїді, де проведе необхідні дослідження, зокрема, візьме проби ґрунту.

В кінці 2019 року він відправиться в зворотний шлях і повернеться на Землю в 2020 році. Новий зонд є наступником першого Hayabusa, який взяв зразки ґрунту з навколоземного астероїда Ітокава.

1999 JU3 віддалений від Землі на 300 мільйонів кілометрів, але із-за складності потрапляння апарату на настільки мале (900 метрів) космічне тіло, зонду за шість років доведеться подолати шлях у 6 мільярдів кілометрів.

Офіційно заявленою метою місії Hayabusa 2 є вивчення космічного матеріалу, яке пролило б світло на еволюцію ранньої Сонячної системи, що відбувалася понад 4,5 мільярда років тому.

Астероїд 1999 JU3 відноситься до групи навколоземних. Період обертання тіла навколо Сонця дорівнює 474 доби, а середня орбітальна швидкість — 27 кілометрів на секунду.

Лента.ру

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

11 + 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh