Авторські статтіТехно

Японський космічний зонд Hayabusa 2 повернеться до Землі

Японський зонд Hayabusa 2 наблизиться до Землі 3 грудня 2015 року о 13:08 за московським часом на максимальну відстань 3,1 тисячі кілометрів. Про це повідомляється на сайті видання Hayabusa 2.

Планету зонд використовує для виконання гравітаційного маневру (розгону). Кінцевою метою місії Hayabusa 2 є астероїд 1999 JU3, що знаходиться в 300 мільйонах кілометрів від апарату.

До маневру станція переміщалася на орбіті навколо Сонця. Зонд Hayabusa 2 був запущений 3 грудня 2014 року за допомогою ракети-носія Н-2А з космодрому Танегасіма, розташованого на півдні Японії.

Апарат повинен спуститися на астероїд в 2018 році. Протягом півтора років зонд пробуде на астероїді, де проведе необхідні дослідження, зокрема, візьме проби ґрунту.

В кінці 2019 року він відправиться в зворотний шлях і повернеться на Землю в 2020 році. Новий зонд є наступником першого Hayabusa, який взяв зразки ґрунту з навколоземного астероїда Ітокава.

1999 JU3 віддалений від Землі на 300 мільйонів кілометрів, але із-за складності потрапляння апарату на настільки мале (900 метрів) космічне тіло, зонду за шість років доведеться подолати шлях у 6 мільярдів кілометрів.

Офіційно заявленою метою місії Hayabusa 2 є вивчення космічного матеріалу, яке пролило б світло на еволюцію ранньої Сонячної системи, що відбувалася понад 4,5 мільярда років тому.

Астероїд 1999 JU3 відноситься до групи навколоземних. Період обертання тіла навколо Сонця дорівнює 474 доби, а середня орбітальна швидкість — 27 кілометрів на секунду.

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.