Війна рф проти України

Японія теж мала проблему через незрозумілі маневри Ту-95МС

Для яких специфічних завдань росіяни використовують свою стратегічну авіацію, та до якого висновку це нас приводить

Джерело: Defence Express

У вівторок 22 жовтня 2024 року дві пари стратегічних бомбардувальників Ту-95МС у супроводі винищувачів “ВКС РФ” провели польоти над акваторією Японського моря в напрямку островів Хоккайдо та Хонсю, у відповідь Сили самооборони Японії підіймали винищувачі для заходів по захисту своєї території.

Про це йдеться у повідомленні Міноборони Японії, яке оприлюднило зокрема графічну карту польотів російських стратегічних бомбардувальників.

Схема польоту російських Ту-95МС в напрямку Японських островів, 22 жовтня 2024 року, джерело - Міноборони Японії
Схема польоту російських Ту-95МС в напрямку Японських островів, 22 жовтня 2024 року, джерело – Міноборони Японії

 

Від Defense Express підкреслимо, що ця новина дає не тільки привід для висновку про те, що Японія теж мала проблему через незрозумілі маневри рашистських Ту-95МС. Але й також – маємо привід детальніше проаналізувати цю ситуацію.

Для початку маємо зауважити, що згідно з наведеною вище графічною картою, російські бомбардувальники наблизились на небезпечну відстань до Японських островів, буквально на “дистанцію пістолетного пострілу”, якщо виходити із характеристик крилатих ракет Х-101 як основного озброєння.

Тим більш, якщо згадувати про аномалії з Ту-95МС при пусках Х-101 по Сирії, то там мова теж була про пуски ракет на мінімально можливій дистанції взагалі із заходом у сирійський повітряний простір.

Ту-95МС, ілюстративне фото з відкритих джерел
Ту-95МС, ілюстративне фото з відкритих джерел

 

Сили самооборони Японії мають в своєму розпорядженні значний арсенал для захисту свого неба. Тут мова зокрема про наявність 200 винищувачів F-15 різних модифікацій, 37 літаків F-35A та заодно 91 винищувача-бомбардувальника F-2 (японський літак, створений на базі F-16), і також – 13 літаків радіолокаційного дозору E-2 Hawkeye.

Наземна складова протиповітряної оборони Сил самооборони Японії налічує 24 зенітно-ракетні батальйони ЗРК Patriot, які мають в своєму складі сумарно 120 пускових установок M902 Patriot PAC-3.

Водночас, тут стає відкритим питання про мотив провокації, яку вчинила Росія із використанням своїх Ту-95МС проти Японії. Тобто – росіяни погрожувалицій країні по причині територіальних претензій, бо Токіо визнає Північні острови своїми, чи ж росіяни направили вістря психологічного тиску проти “Країни Сонця, що сходить”, бо Японія є однією із важливих ланок колективної оборони Західного світу в Тихоокеанському регіоні.

ЗРК Patriot Сил самооборони Японії, фото ілюстративне, джерело – US DoD
ЗРК Patriot Сил самооборони Японії, фото ілюстративне, джерело – US DoD

 

Окрім всього іншого, тут також привертає увагу факт, що росіяни застосували для провокативних дій одночасно чотири Ту-95МС, хоча по цим бомбардувальникам завжди відкритим є питання обмеженості ресурсу для служби.

Що в свою чергу наводить на наступний висновок: росіяни при плануванні своїх завдань із використанням стратегічної авіації в першу чергу роблять ставку саме на бажаний ефект, а уже в другу чергу – яку витрату ресурсу це все їм означатиме.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України