В рамках співпраці Міністерства розвитку громад та територій і Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) спеціальні соціальні заклади Київської області для літніх пацієнтів та людей з інвалідністю отримали нове реабілітаційне обладнання.
Участь у церемонії передачі обладнання від JICA взяла заступниця Міністра розвитку громад та територій України Марина Денисюк, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Масаші Накаґоме, голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко та керівник офісу JICA в Україні Хідекі Мацунага.
Устаткування для соціальних закладів Київщини від народу Японії включає 11 автомобілів для транспортування людей з інвалідністю та маломобільних пацієнтів, 22 апарати для фізіотерапії та інше обладнання для реабілітації.
Ця допомога надається в рамках спільного проєкту Міністерства розвитку громад та територій України і JICA «Проєкт екстреного відновлення та реконструкції». Учасниками проєкту є найбільш постраждалі міста та регіони, які потребують першочергової допомоги.
«Україна і Японія на урядовому рівні співпрацюють над впровадженням проєктів відновлення та подолання наслідків війни. Японія на регулярній основі надає технічну та грантову підтримку для ключових секторів та задоволення базових потреб наших громадян.
Японським агентством міжнародного співробітництва ведеться системна робота за напрямками гуманітарного розмінування, постачання необхідного обладнання для енергетичного сектору, галузі водопостачання та водовідведення, управління відходами руйнувань, встановлення теплових насосів на об’єктах соціальної інфраструктури. А також відбувається відновлення постраждалих дитячих садків, шкіл і лікарень.Завдяки співробітництву Міністерства і JICA, ми маємо можливість відновлювати критично важливу інфраструктуру у громадах. Тож продовжуємо розширювати наше співробітництво, щоб допомогти людям пережити складні часи війни», – зазначила Марина Денисюк.
Київська область однією з перших взяла на себе удар окупантів на початку повномасштабного вторгнення росії та має значну потребу у відновленні, зокрема, і у сфері охорони здоров’я. За словами голови Київської обласної військової адміністрації, на виконання доручення Президента України, ведеться активна робота щодо розвитку в регіоні інфраструктури для реабілітації як військових, так і цивільних людей, які зазнали поранень внаслідок бойових дій.
Як зазначив Посол Японії в Україні Масаші Накаґоме, подібні спільні проєкти є свідченням солідарності японського та українського народів. Японія продовжує стояти пліч-о-пліч з Україною як у питаннях надання невідкладної допомоги, так і довгострокових проєктах відновлення. Зокрема, у сфері охорони здоров’я, реабілітації населення та створення соціальних сервісів в громадах. Передане обладнання допоможе найбільш вразливим членам громад відновлювати своє здоров’я та зберігати стійкість у такий непростий час.