Авторські статті

Ялинка на Різдво абсолютно чужа для традиційної України річ, ми всі забули про «дідухи», – Корнієнко

Ялинка на Різдво – абсолютно чужа для традиційної України річ. Про це у своєму блозі пише український історик, ветеран АТО Олег Корнієнко. Він згадує, що в дитинстві, коли йому бабуся розповідала про Різдво і Новий рік, дивувався з розповіді про те, що прадід приносив до хати «дідуха дмитра», а не якісь ялинки.

За словами Корнієнка, ялина для українців – це символ смерті, можна згадати, чим досі встеляють шлях небіжчика, це – давньогерманський культовий символ, поширений в Європі британською королевою Вікторією і принцом Альбертом. У фіно-угорсько-татарської Московії цю традицію інфікував цар Петро Скажений. Але вона там довгий час була привілеєм невеликого прошарку населення – еліти.

Історик зазначає, теж саме стосується «Року Жовтої Свині» – це свинство має до нас таке ж відношення, як морська свинка до свиней і до моря. І в Китаї, і у В’єтнамі не відзначають європейський Новий рік, тому що традиційно живуть за Місячним календарем, відзначаючи Свято Тет за фазами Місяця. Більш того, на Сході за очі «білих» продовжують вважати варварами і нелюдами. За словами історика, дивно, що ми постійно намагаємося у когось щось перейняти, забуваючи про свої традиції, зневажаємо до власних традицій. Адже наша традиційна українська міфологія та обрядовість своїм багатством і яскравістю «дасть фору» будь-який інший.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України