Ялинка на Різдво абсолютно чужа для традиційної України річ, ми всі забули про «дідухи», – Корнієнко

Ялинка на Різдво – абсолютно чужа для традиційної України річ. Про це у своєму блозі пише український історик, ветеран АТО Олег Корнієнко. Він згадує, що в дитинстві, коли йому бабуся розповідала про Різдво і Новий рік, дивувався з розповіді про те, що прадід приносив до хати «дідуха дмитра», а не якісь ялинки.

За словами Корнієнка, ялина для українців – це символ смерті, можна згадати, чим досі встеляють шлях небіжчика, це – давньогерманський культовий символ, поширений в Європі британською королевою Вікторією і принцом Альбертом. У фіно-угорсько-татарської Московії цю традицію інфікував цар Петро Скажений. Але вона там довгий час була привілеєм невеликого прошарку населення – еліти.

Історик зазначає, теж саме стосується «Року Жовтої Свині» – це свинство має до нас таке ж відношення, як морська свинка до свиней і до моря. І в Китаї, і у В’єтнамі не відзначають європейський Новий рік, тому що традиційно живуть за Місячним календарем, відзначаючи Свято Тет за фазами Місяця. Більш того, на Сході за очі «білих» продовжують вважати варварами і нелюдами. За словами історика, дивно, що ми постійно намагаємося у когось щось перейняти, забуваючи про свої традиції, зневажаємо до власних традицій. Адже наша традиційна українська міфологія та обрядовість своїм багатством і яскравістю «дасть фору» будь-який інший.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 + fourteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh