Яку їсти рибу, щоб отримати більше користі, ніж шкоди

Вченими було встановлено, що у гренландських ескімосів, які споживають багато риби, спостерігається низький відсоток серцево-судинних захворювань.

На думку дослідників, риба — продукт непростий, вона потрібна усім від мала до велика, але від чи можна її вживати не всім, не завжди і не в будь-якому вигляді.

Так, у гренландських ескімосів, які споживають багато риби, спостерігається низький відсоток серцево-судинних захворювання. Пізніше було доведено, що населення районів, в яких використовують велику кількість риби і різних морепродуктів, набагато менше хворіють таким грізним захворювання, як рак.

Однак треба пам ” ятати, що риба не панацея: при деяких захворюваннях необхідно вилучення окремих видів риби, страв з неї.

Тільки в риб’ячому жирі і жирі морських ссавців, які харчуються рибою, виявлені особливі поліненасичені жирні кислоти. Їх немає ні в рослинному маслі, ні в жирі тварин, що мешкають на суші, ні в молочних продуктах. За останні 100 років споживання жирної риби різко скоротилося, але зросла кількість серцево-судинних, онкологічних, обмінних захворювань і сексуальних розладів. Мабуть, не дарма традиції православної релігії допускають використання риби під час постів.

До нежирних риб (до 3% жиру) відносяться минтай, бичок, жерех, камбала, карась, макрурус, крижана риба, мінь, навага, окунь річковий, пікша, судак, тріска, хек, щука. Риби цієї групи найбільш часто використовуються в лікувальному харчуванні.

Помірно жирні риби (3-8 % жиру) – горбуша, зубатка, короп, кета, кілька, лящ, окунь морський, салака, оселедець нежирний, сиг, сом, ставрида, тунець, у язь.

До жирних риб (8-20 % жиру) відносяться морський йорж, лосось, нельма, нототенія, осетер, палтус чорний, сайра, сардина, севрюга, оселедець жирна і івасі велика, скумбрія. Дуже жирні риби (до 30 % жиру) – білорибиця, мінога, вугор.

Риби останніх двох груп не рекомендується використовувати в харчуванні при хворобах печінки і підшлункової залози.

Однак треба пам ” ятати, що жири при зберіганні риби швидко окислюються під дією кисню повітря, світла і підвищеної температури, тобто вживати тільки свіжу або свіжоморожену рибу.

Корисними для здоров’я способами приготування риби є спільною відварюварюються і запікаються в поєднані з різними овочами та зеленню.

Ті ж, хто пробував рибу, запечену у фользі, завжди віддадуть перевагу їй. А ось смажити рибу не рекомендується. Крім того, що вона важче перетравлюється, в ній залишаються практично всі екстрактивні речовини і шкідливі пурини, накопичуються різні канцерогени!

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve − eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh