Улюблена розвага — лузання насіння під «акомпанемент» розмов — не тільки неестетично виглядає з боку, але ще й завдає великої шкоди здоров’ю. Автори багатьох інтернет-видань стверджують, що насіння соняшника мають масу корисних речовин, але забувають при цьому згадати про колосальну шкоду, яку приноситю їх неконтрольоване поїдання.
Шкода для емалі зубів
В першу чергу, любов до насіння погано позначається на якості посмішки. Кусання шкірки передніми зубами призводить до мікротріщин емалі і оголення нервових закінчень. Сам багатогодинний процес поїдання жирних насіння соняшнику провокує розвиток карієсу.
Прочитайте про 5 дій, які допомагають нервовим клітинам відновлюватися
У результаті емаль втрачає білизну і покривається зрадницькими темними плямами, на місці яких згодом утворюються каріозні ураження. Якщо немає бажання ходити з жовтими і гнилими зубами або постійно бігати до стоматолога, намагаючись повернути втрачену красу посмішки, краще позбутися звички лузати насіння.
Шкода для фігури
Енергетична цінність насіння соняшнику складає 2385 кДж, або 570 Ккал на 100 грам. Це дуже багато! А якщо врахувати те, що зазвичай 100 грамами фанати насіння не обмежуються, то виходить, що за один присід людина поїдає свою денну норму калорій.
Крім непристойно високою калорійністю насіння відрізняються і величезним вмістом жирів: на 100 грам продукту 49,57 грам жирів. Враховуючи всі ці показники, можна сміливо стверджувати, що захоплення насінням — ідеальний спосіб швидко набрати з десяток (а то й більше) зайвих кілограмів. Будь-який дієтолог скаже, що вони дуже шкідливі для фігури.
Шкода для травлення
Регулярне лузання насіння соняшнику нерідко викликає відчуття печії. Це означає, що ферменти підшлункової залози викидаються з шлунку в стравохід і викликають його роздратування стінок. Незважаючи на те, що багато хто вже звикли до періодично виникає печії, нічого хорошого і заспокійливого в ній немає.
Печія — це перший передвісник гастриту, виразки і ще цілого букета хвороб ШКТ. Найстрашнішим розвитком подій може бути рак стравоходу, який дуже важко піддається лікуванню. Так що якщо печія у вас — частий гість, потрібно терміново звернути до гастроентеролога і забути про насіння назавжди.
Шкода для кісток
Поля соняшнику зазвичай розташовуються в безпосередній близькості від автомобільних доріг, а це рослина, як губка, вбирає вихлопні гази. У насінні соняшнику за період дозрівання накопичується велика кількість кадмію. Це важкий і до того ж отруйний метал. Він накопичується в людському організмі і призводить до цілого ряду серйозних порушень.
Перший удар кадмій завдає по нирках і легким. Другий — по кістках. Цей метал порушує механізм засвоєння кальцію, тому кістки любителя насіння з часом стають дуже крихкими. Чим більше в тілі кадмію, тім більше шансів захворіти остеопорозом, нирковою недостатністю і раком легенів.
Симптоми отруєння кадмію: м язові болі «невідомого походження», мимовільні переломи кісток, проблеми з диханням і набряклість. Всі ці захворювання і перераховані раніше небезпеки — занадто висока ціна за любов до насіння.