Якщо ви жертвуєте собою – перевіряємо власні батьківські орієнтири

Якщо ви жертвуєте собою, то потім вам захочеться, щоб хтось за цю жертву заплатив. І тоді ми сердимося на наших дітей, тому що ми вклалися, ми багато чого їм дали, і ми хочемо повернення.

Ми хочемо, щоб витрачене повернулося до нас вдячністю, якимось щастям, процвітанням, п’ятірками, досягненнями і так далі. І знову ж таки, ми не даємо дітям свободи, тому що іноді вони не можуть або не хочуть нас радувати, іноді вони нам не вдячні, і тоді вони кажуть, що цього не просили. Дитина, наприклад, може не просити нас готувати обід з трьох страв, ми це робимо за власним розумінням або внаслідок власної тривоги.

Тому адекватна ситуація – це коли батьки роблять те, що можуть, те, що вважають за потрібне, те, на що у них вистачає ресурсу, і вони вміють цей ресурс відстежувати. Якщо батькам не вистачає ресурсів, то вони кажуть: «Сьогодні ні. Сьогодні я не почитаю тобі казку, не можу, втомила(в)ся, прости». Дитина ниє, плаче, а їй говорять: «Так, ти засмутила(в)ся, прикро, звичайно, але я не можу, ніяких сил у мене немає».

І тоді дитина зустрічається з тим, що світ не завжди дає їй те, що потрібно, дитина фрустрована, але мама (тато) поруч, вони допомагають пережити цю фрустрацію. Мама чи тато каже: «Ну так, поплачеш зараз трохи, позлишся, що я не читаю тобі сьогодні казку, але завтра я буду відчувати себе краще і почитаю».

Але якщо ви починаєте читати через силу, то ви читаєте втомлено і в злості, дитина це відчуває, вона починає вередувати, а ви беретеся кричати на неї, думаючи про себе – «мало я напружила(в)ся тут йому, читаю, а вона (він) ще в відповідь і кричить».

І в результаті відбувається так званий садистичний відіграш, коли десь ви були мазохістом, а потім трохи пізніше ви садистично відігралися на дитині.

Щоб нічого такого не відбувалося, запам’ятайте: хороші батьки – не означає, що батьки працюють на дитину і заради неї, як прокляті, і вже точно це не синонім батьків, котрі зробили все, що потрібно дитині. Тому що дитині іноді потрібно, щоб їй відмовляли.

Джерело: Kravchenko Olena

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh