«Якщо ми деколи втрачаємо сенс життя, то це не означає, що маємо втрачати саме життя», – Глава УГКЦ про депресію

Молодість – це найважливіший період життя, коли ми можемо відкрити і зрозуміти своє покликання. Тільки тоді, коли ми усвідомимо, що комусь потрібні та займаємося важливою діяльністю, – депресія (і навіть суїцид) не буде нам загрожувати.

Таку думку висловив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав в інтерактивній програмі «Живого ТБ» «Відкрита Церква» на тему «Молодь: шлях до Церкви». У програмі було озвучено інформацію, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, депресія – третє за поширеністю захворювання серед молодих людей. Самогубство ж стоїть на третьому місці серед поширених причин смерті.

«Бути молодим – це найкращий період у нашому житті. Проте коли перед молодими людьми постають нові виклики і проблеми, тоді вони можуть упасти у відчай», – зауважив Предстоятель УГКЦ.

«У духовному житті депресію часом називають відчаєм. З духовної точки зору відчай – спокуса злого. Тому перша порада – це не піддаватися спокусі! Життя надзвичайно прекрасне. Тож, якщо ми деколи втрачаємо сенс життя, то це ще не означає, що маємо втрачати саме життя. Ми повинні передусім шукати його сенс!» – запевнив Предстоятель УГКЦ.

На його думку, ми повинні запитувати себе: як мені прожити своє життя так, щоб можна було виконати моє життєве завдання? Адже в цьому полягає ключ, таємниця щастя.

«Не потрібно думати, що ви коли-небудь були у безвиході. Немає безвихідних ситуацій. Можливо, вихід є з іншого боку», – з усмішкою промовляє Блаженніший Святослав.

А пізніше додає: «А якщо ви справді потрапляєте в таку ситуацію, коли опускаються руки, то я заохочую всіх вас спілкуватися з Богом, спілкуватися з іншими людьми. Не закривайтеся в собі!»

Глава Церкви підкреслив, що сучасний світ є гіперемоційним, а молодь живе у віртуальному середовищі. Тож коли бракує емоцій, людина вважає, що вона потрапила в порожнечу. «Плекайте людські стосунки. Долайте самотність з допомогою спільноти!» – наприкінці наголосив Блаженніший Святослав.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 − seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh