Кулінарія

Який чай корисніший: зелений чи улун?

Чай, без сумніву, самий популярний напій, за винятком води. Одні люди п’ють його в гарячому вигляді, а інші – в охолодженому і навіть з льодом.

Найбільш корисними видами чаю визнані зелений і улун. Давайте розглянємо їх ближче.

Зелений чай

Зелений чай отримують з тих же рослин, що і чорний, тільки по-іншому обробляють. Зібрані листя сушать і ферментують. Ферментація чаю – основний процес в його приготуванні.

До складу чайного листя входять поліфеноли, які сприяють утворенню антиоксидантів в людському тілі. Чим довше листя ферментуються, тим менше в них залишається поліфенолів. Для отримання чорного чаю листя піддають дуже тривалої ферментації. Що стосується зеленого китайського чаю, то його спочатку піддають впливу парі і тільки потім ферментують. Завдяки такій обробці, поліфенолів в ньому залишається більше, тому він і вважається більш корисним.

Чай улун

В улуні, як і в зеленому чаї містяться поліфеноли. Отже, він не менш корисний. Його вирощують в Китаї і Тайвані. Китайський улун має темним кольором і деревним ароматом. Тайванський має солодкуватий і квітковий фруктовий аромат і може бути різним за кольором, залежно від кліматичної зони, в якій він був вирощений.

Улун відрізняється від зеленого особливостями ферментації і подальшої сушки. Він славиться тим, що продовжує життя і допомагає схуднути.

А тепер порівняємо обидва ці чаї

1. Що стосується наявності антиоксидантів, то в улуні їх більше, ніж у зеленому чаї.

2. Процес ферментації чайного листя руйнує в них поліфеноли і підвищує кількість кофеїну. І в улуні, і в зеленому чаї кофеїну зовсім небагато.

3. Листя чаю улун після збору підв’ялюють, після чого швидко обсмажують. В результаті такої обробки поліфеноли не зникають повністю. Зелений чай сушать відразу ж, тому поліфенолів в ньому набагато більше.

4. Ферментація необхідна чайному листю для додання їм смаку. Чорний чай після неї виходить дійсно дуже смачним, але його ферментують дуже довго. Зелений чай улун менш насичені, зате і той, і інший мають омолоджуючими властивостями і допомагають боротися з ожирінням.

5. Згідно з дослідженнями, улун краще діє в боротьбі із зайвою вагою, ніж зелений чай, хоча результати всіх проведених досліджень є вельми спірними.

Загалом, що стосується смаку, то улун, звичайно ж, краще. Але в в плані того, який чай корисніший для здоров’я, гарні і він, і зелений чай.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України