Український виробник систем РЕР та РЕБ Kvertus реалізує дійсно масштабний проєкт під назвою “Атлас”
Джерело: Defence Express
Українська компанія Kvertus (входить до складу NAUDI), яка відома своїми антидроновими рішеннями, раніше цього тижня за підтримки кластера для розвитку Defense Tech в Україні Brave1, а також і міжнародних партнерів, офіційно представила свій новий дійсно масштабний проєкт під назвою “Атлас”.
Мета цього проєкту – створення цілої екосистеми для захисту військових на передовій, а також у близькій до лінії фронту зоні від безпілотних літальних апаратів, йдеться про протяжність аж у понад 1300. У цю екосистему будуть інтегровані ті чи інші системи виробництва Kvertus, які вже продемонстрували свою ефективність безпосередньо на полі бою.
Як відзначають у компанії, амбасадором проєкту стала українська фехтувальниця Ольга Харлан, на офіційній презентації проєкту “Атлас” також були присутні представники військових бригад.
“Якщо ми хочемо вижити, маємо бути розумнішими. Нові підходи, нові технології, нова екосистема захисту. Наші експерти розробили таку систему – спільна та одночасна робота систем РЕР та РЕБ, можливість синхронізувати систему із власними дронами”, – йдеться про систему “Атлас” у презентаційному відео компанії.
Серед переваг “Атласу” – більший радіус дії, в десятки разів ефективніша завада, непомітний для ворожих засобів радіоелектронної розвідки, довша тривалість роботи, відсутність китайських та іноземних технологій, захист від зламу навіть у випадку, якщо ворог зможе затрофеїти таку систему.
“Це не один прилад, це інтелектуальна система захисту, яка випереджає поточні можливості ворога. Система, що керується віддалено одним оператором через кабінет на захищеному сервері і об’єднує в собі розвідку та подавлення ворожої техніки”.
Одна система забезпечує 25-50 км підвищеної безпеки на лінії бойового зіткнення, фактично йдеться про поєднання вже наявних систем від Kvertus – станції виявлення та пеленгації БПЛА Azimuth та системи радіоелектронної боротьби Mirage. Проєкт “Атлас” передбачатиме створення низки таких систем, щоб захистити бійців по всій поточній лінії зіткнення. Вартість проєкту оцінюється у 5,2 млрд гривень.
“Важливо, що цим всім можна управляти віддалено. Неважливо, це один засіб, п’ять, 500 чи 2500 засобів – це все може бути об’єднано в одну мережу за допомогою нашого сервера і можна управляти як повністю всією лінією бойового зіткнення, так і окремими ділянками, додаючи доступи для командирів різного рівня і надаючи доступ до карти ситуаційної обізнаності”, – відзначив у коментарі “24 Каналу” директор та співвласник компанії Ярослав Філімонов.