Яка доля чекає Керченський міст – буде залежати від наполегливості кремлівської влади.
Справа в тому, що з моменту оголошення чергового “великого будівництва” в Росії, а саме Керченського мостового переходу, який повинен був з’єднати Крим і материкову частину Росії, дуже багато йшлося, що, по-перше, вибрано найбільш невдалий варіант його будівництва.
При чому, про це говорили як експерти в Україні, так і в самій Російській Федерації.
По-друге, йшлося про те, що Росія має можливості з точки зору інженерії – досвіду інженерних розробок будівництва мостів. Але не має технологій впровадження цих розробок. У тому числі, це відзначали західні експерти.
І, загалом-то, якщо говорити про відсутність технологій, тут же слід згадувати спроби Російської Федерації залучити до цього будівництва компанію з Гонконгу, яка приходила зі своїм кабелеукладчиком на розвідку і займалася прокладанням кабелів так званого енергомосту. Але по суті ця компанія в основному спеціалізується як раз-таки на будівництві переходів – надводних і підводних.
По-третє, є думки російських експертів, які давали оцінки, що близьке знаходження так званого енергомосту в солоній води Керченської протоки до металевих конструкцій самого мостового переходу ставити під загрозу взагалі його існування, тому що знаходиться поруч так звань енергоміст створює умови, при яких руйнування металевих конструкцій мостового переходу буде тільки прискорюватися.
По-четверте, багато йшлося про те, що ніякої економіки в цьому мостовому переході немає. Що це черговий військовий стратегічний об’єкт для кремлівських влади, з точки зору забезпечення життєдіяльності тієї військової бази, яка вже створена в Криму і продовжує розвиватися.
Всі ці фактори лише підтверджують одне – для Кремля керченський мостовий перехід – це всього-навсього: а) військово-стратегічний об’єкт і б) політичний об’єкт. Тобто об’єкт, який повинен показати так звану “турботу” російських властей про окупованій та колонізованій ними території окупованого Новини.
Якщо говорити про перспективи, чи зможуть вони його добудувати – тут складно давати однозначні оцінки з урахуванням усіх сформованих умов. Але слід допускати варіант того, що кремлівські влада доповіді максимум зусиль, щоб будівництво цього об’єкта було завершено. Швидше за все, це так і буде. “Урочисте перерізання стрічки” кремлю необхідно, як повітря.
Скільки він при цьому прослужити? Для них це не важливо. Якщо все-таки його добудують і запустять, яким-то чином. Вирішать ті проблеми, що виникли суперечностей по горизонталі і вертикалі, з точки зору з’єднання єднання частин мостових переходів – частина з кримської сторони, частина з материкової, які, як нещодавно з’єднання ясувалося, не збігаються, з великим рівнем розбіжності – це лише покаже час.
Як один із варіантів може виявитися, що це будівництво не зможе бути закінчено. Але все-таки, на наш погляд, Росія докладе максимум зусиль для того, щоб, принаймні, “перерізати стрічку”, заявивши про те, що ця “велика стройка” закінчена “во благо” тих, хто перебуває у російському полоні – кримських громадян України. А далі буде видно.
Юрій СМІЛЯНСЬКИЙ