Як уникнути хвороби Паркінсона

Дивно, але, незважаючи на різке зростання раку і пов’язаних із ним несприятливих наслідків для здоров’я, викликаних курінням сигарет, було встановлено, що куріння пов’язане зі зниженням ризику розвитку хвороби.

Найбільш очевидні симптоми хвороби Паркінсона пов’язані з рухами, наприклад, тремтіння і ригідність. Цю зв’язок з курінням часто приписують дії нікотину з сигарет, який, як вважають, має потенційно нейропротекторні властивостями.

Дослідники нещодавно виявили, що певні продукти (і в тому числі перець), що містять натуральний нікотин, можуть знизити ризик розвитку хвороби Паркінсона.

Вживання перцю може знизити ризик хвороби Паркінсона на 19%

Перець – це представник сімейства пасльонових, до якого також належать тютюн, помідори і картопля.

Проаналізувавши вживання овочів, тютюну і кофеїну майже у 500 пацієнтів, у яких вперше діагностували хворобу Паркінсона, а також у групи здорових людей, дослідники з’ясували, що вживання в їжу перцю, інших овочів з родини пасльонових це не стосується, знижує ризик хвороби Паркінсона на 19 відсотків.

Найбільш сильно цей зв’язок проявивсяя у тих, хто ніколи не курив. Дослідник заявив:

«Подібно до багатьох досліджень, які вказують, що тютюн здатний знизити ризик хвороби Паркінсона, наші дані також припускають захисний ефект нікотину, або, можливо, такої ж, але менш токсичної речовини в перці і тютюні».

Хвороба Паркінсона – це неврологічний розлад, при якому починають вмирати нейрони в області допамін-продукуючих клітин в вашому мозку (їх ще називають чорною субстанцією), необхідних для нормального руху.

Оскільки в даний час ця хвороба невиліковна, вирішальне значення набуває профілактика хвороби Паркінсона. Вживання раціону з різноманітних свіжих продуктів, що включає у собі здорові овочі, наприклад, перець, мабуть, є способом знизити ризик цього захворювання, тим більше, що брак фолатів теж пов’язують з хворобою Паркінсона (а листові овочі є єдиним джерелом цього важливого вітаміну; у більшості вітамінів міститься його напівсинтетичний аналог, відомий як фолієва кислота).

Кофеїн і омега-3 для профілактики хвороби Паркінсона

Крім харчового нікотину, з більш низьким ризиком розвитку хвороби Паркінсона пов’язують і харчової кофеїн, наприклад, з кави. Одне дослідження навіть показало, що щоденний прийом кофеїну в кількості еквівалентній від двох до чотирьох чашок кави, може трохи поліпшити рухові симптоми хвороби Паркінсона.

Кофеїн, який є дофамінергичною речовиною (стимулює вивільнення дофаміну), може бути однією з причин того, що зелений чай теж пов’язують із зменшенням ризику хвороби Паркінсона, хоча одне дослідження припустило, що користь зеленого чаю для пацієнтів з хворобою Паркінсона пояснюється поліфенолами, що входять до його складу.

Ще одним важливим фактором є омега-3 жири тваринного походження, які можуть захистити від хвороби Паркінсона шляхом запобігання неправильного згортання білків в результаті мутації гена при нейродегенеративних захворюваннях, таких як хвороба Паркінсона і хвороба Хантінгтона. У омега-3 жирів тваринного походження містяться дві жирні кислоти, які мають вкрай важливе значення для здоров’я людини — ДГК та ЕПК. Більшою частиною своїх неврологічних переваг омега-3 жири зобов’язаннями пов’язані ДГК, яка є одним з основних будівельних блоків мозку.

Приблизно на половину ваш мозок і очі складаються з жирів, а вони, в свою чергу, складаються переважно з ДГК – і це робить її одним з найважливіших поживних речовин для оптимального функціонування мозку.

Активність мозку, по суті, у значній мірі залежить від функцій зовнішньої жирної воскової мембрани, яка служити своєрідним електричним кабелем нервової провідності, тому так важливо додавати омега-3 жири в ваш раціон, наприклад, виловлену в природі рибу або масло кріля.

Вітамін D і коензим Q10: дві поживні речовини для захисту від хвороби Паркінсона

Існує взаємозв’язок між недостатнім рівнем вітаміну D і розвитком початку хвороби Паркінсона. Раніше вважалося, що дефіцит вітаміну D – це симптом хвороби Паркінсона, але недавні дослідження недвозначно розглядають дефіцит вітаміну D в якості однієї з причин хвороби Паркінсона.

Кращий спосіб оптимізувати свій рівень вітаміну D – бувати на світлі полуденного сонця або відвідувати безпечних солярій, при цьому ризик передозування практично виключений.

  • В якості самої загальної рекомендації, вам необхідно піддавати близько 40 відсотків всього тіла впливу сонця протягом приблизно 20 хвилин в період з 10:00 до 14:00 або до тих пір, поки ваша шкіра злегка не порожевіє.

Якщо ви приймаєте пероральні добавки, то, за даними недавніх досліджень, дорослим, як правило, потрібно близько 8 000 МО/добу вітаміну D3 перорально, щоб його рівень у сироватці крові перевищив 40 нг/мл Тім не менш, пам ” ятайте, що якщо ви приймаєте вітамін D перорально, вам також потрібно збільшити рівень вітаміну K2 – небудь з допомогою продуктів харчування, або з допомогою добавок, щоб перешкоджати кальцифікації м’яких тканин.

Іншим поживним фактором, про який часто забувають, є коензим Q10, рівень якого у людей, які страждають цим захворюванням часто дуже низький. Одне дослідження показало, що у людей, що приймають високі дози коєнзиму Q10 хвороба Паркінсона прогресує значно повільніше.

Якщо ви приймаєте статини – препарати для зниження рівня холестерину, то це питання набуває особливого значення, оскільки ці препарати виснажують запаси коєнзиму Q10 в вашому організмі – це 300 крім інших несприятливих наслідків для здоров’я, пов’язаних з прийомом статинів, тому дуже важливо приймати добавки з коензимом Q10 (або, в ідеалі, з його відновленої формою — убихинолом).

Фактори навколишнього середовища

Ризик хвороби Паркінсона явно зростає під впливом певних екологічних токсинів. Наприклад, такі нейротоксини, як пестициди, гербіциди та фунгіциди – це речовини, які, як встановлено, призводять до порушення функцій і/або руйнування нервової системи, в тому числі, мозку. Ротенон і паракват – ці два пестициду пов’язані з підвищеним ризиком розвитку хвороби Паркінсона. Вони обидва є ліпофільними, тобто вони опираються розщепленню у води і накопичуються у вашій жирі. Відомо, що обидва здатні перетинати гематоенцефалічний бар’єр.

Встановлено, що ризик хвороби Паркінсона «значно» збільшує навіть вплив пестицидів на навколишнє середовище.

Вплив промислових розчинників, включаючи ТХЕ, поширений в знежирювачах і речовина сухого очищення, також пов’язані з хворобою Паркінсона, що дає подальші докази зв’язку цього захворювання з токсинами навколишнього середовища. Поряд з відмовою від використання розчинників та пестицидів в будинку і в саду, вживання як можна більшої кількості натуральних продуктів допоможе вам уникнути непотрібного впливу таких хімічних речовин, як пестициди.

Це тим більше важливо зараз, з урахуванням того, що гербіциди на основі гліфосату, такі як «Раундап», також були пов’язані з порушеннями функцій, характерними для хвороби Паркінсона, а залишки цих хімічних речовин можна знайте практично у всіх харчових продуктах, що містять ГМО. Іншим важливим фактором ризику є «срібні» зубні пломби з амальгами, що містять ртуть.

Ртуть викликає ніби крах біохімічного поїзда в організмі, в результаті чого починається протікання клітинних мембран і придушуються ключові ферменти, необхідні організму для вироблення енергії і виведення токсинів. Токсичність ртуті може призвести до обширного запалення і виникнення хронічних захворювань, таких як хвороба Паркінсона.

Для профілактики хвороби Паркінсона

Хвороба Паркінсона досі класифікується як ідіопатичне захворювання, тобто, не має певної причини. Тим не менше, з урахуванням того, що дослідники встановили, що вживання перцю може знизити ризик, а пестициди та інші токсини навколишнього середовища – підвищити його, існують заходи, які можна зробити, щоб вплинути на ризик розвитку цього захворювання у вас. Нагадаємо найважливіші з них і додамо ряд додаткових рекомендацій:

  • Уникайте впливу пестицидів та інсектицидів (а також впливу інших токсинів навколишнього середовища, наприклад, розчинників).
  • Регулярно виконуйте фізичні вправи. Це один з кращих способів захисту від появи симптомів хвороби Паркінсона.
  • Частіше перебувайте на сонці, щоб оптимізувати рівень вітаміну D.
  • Їжте більше овочів з високим вмістом фолієвої кислоти.
  • Переконайтеся, що у вашому організмі належний рівень заліза і марганцю (не занадто низький і не дуже високий).
  • Подумайте коєнзиму Q10 або його відновленої форми убихинола, які можуть допомогти в боротьбі з хворобою.

© Автор: Д-р Джозеф Меркола

Матеріали носять ознайомлювальний характер. Пам ” ятайте, самолікування небезпечно для життя, за консультацією з приводу застосування будь-яких лікарських препаратів і методів лікування, звертайтеся до лікаря!

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen − fifteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh