Життя

Як виспатися за короткий проміжок часу: Техніка Сальвадора Далі

Сон – невід’ємна частина нашого життя. Однак, багато хто вважає, що години сну – це даремно витрачений час. Сучасний ритм життя залишає нам мало можливості для повноцінного нічного відпочинку. Як виспатися за досить короткий час і прокинутися бадьорим і енергійним? Ось кілька практичних рекомендацій.

Середньостатистичній людині потрібно сім годин, щоб виспатися і вранці піднятися з ліжка бадьорою і готовою до нових звершень. Так вважають фахівці. А чи можна скоротити час сну без шкоди для організму, фізичної і розумової активності? Як зробити нічний сон глибшим і спокійнішим? Виявляється, цілком реально навчитися висипатися за малу кількість годин.

Що робити, якщо на сон мало часу

Більшості з нас підніматися доводиться ні світ, ні зоря, лягати пізно (а то і за північ), ранкові години витрачаються на «розкачку», а після обіду потрібно встигнути «підігнати» справи, що накопичилися. В результаті організм хронічно не висипається, голова чавунна, а ввечері переслідує одна мрія – прийняти горизонтальне положення.

Спочатку розберемося, як цей самий сон влаштований

Сон людини передбачає чотири фази: дрімота, півсон, глибокий сон і швидкий сон. У кожній вище названій фазі йдуть свої загадкові процеси. Але більш за все відповідальна за наш повноцінний відпочинок третя фаза, під час якої відбувається так зване «техобслуговування» організму. У зазначений період видаляються токсичні сполуки, регенеруються ресурси і перевіряються функції органів. Ми міцно спимо – відпочиваємо і відновлюємо життєві сили.

Інакше кажучи, чим довша за часом фаза глибокого сну і чим сон глибший, тим якісніше ми виспимося і відновимося.

2 речі для сну

1. Низька температура повітря в житловому приміщенні. Чим вище температура (комфортна для життєдіяльності) – тим вища активність. Тому вночі повинно бути прохолодно, щоб головний мозок швидше вступав в фазу глибокого сну і більш тривалий час в ній перебував.

2. Мелатонін. Гормон сну синтезується, коли очі перебувають у темряві. Апогей синтезу зазначеного гормону відзначається від 23:00 до 4:00, отже, в даний час необхідно спати.

Спираючись на ці правила, можна скласти приблизний розпорядок життя

1. Вставати в один і той cамий час щодня

Не важливо, робочий це день або вихідний. Будьте ласкаві, піднімайтеся о 6:00 (наприклад). Організму корисно звикнути вставати в один і той самий час і лягати точно так само. У підсумку головний мозок приймає чітко задане число годин, за які важливо відновитися.

2. Прокинутися в фазі швидкого сну

Розбудити сплячого краще в фазі швидкого сну. Як спіймати даний момент?

  • Застосовувати додатки «розумного» будильника.
  • Вставати в один час щодня. Якщо вам вставати о 6:30 легше, ніж 6:10, то о 6:30 у вас фаза швидкого сну. І якщо вставати в один час, головний мозок стане розуміти, що до 6:30 слід перейти в фазу швидкого сну.
  • Застосовувати браслет з функцією «розумного» будильника.

3. Сну заважають вологість, температура і світло

Найчастіше вологість повітря в житлових приміщеннях не вище 25% (цього недостатньо). При низькій вологості біологічні процеси сповільнюються, сон стає гіршим. Рекомендований рівень вологості повітря – 45% (переважно 70%).

Можна придбати зволожувач повітря, який показує рівень вологості. Відповідна температура повітря в приміщенні для сну – 16-20 ° С.

Менше світла – активніше синтезується мелатонін. Можна повісити щільні штори, щоб вуличне світло (ліхтарі, неонові вивіски і інш.) не дратували вас.

4. Зарядка вранці і фізична активність протягом дня

Зарядка підвищує температуру тіла, тобто, працездатність. Важливі інтенсивні вправи: прес, підтягування, віджимання. Вдень також необхідно практикувати фізичні навантаження. Безумовно, заняття менше ніж за 3 години до відходу до сну погіршують останній, з цієї причини краще займатися вдень.

5. Відмовитися від ряду харчових продуктів

Відзначайте в календарі дні, проведені без кави. Кава – відомий стимулятор, який часто працює проти вас, не дозволяючи розслабитися і заспокоїтися.

Щоб добре спати, не рекомендується вживати спиртні напої, нікотин, енергетики та жирну їжу.

6. Плюс кілька хитрощів

  • Пити достатньо води. Організм витрачає воду в процесі сну, і її має бути достатньо.
  • Душ перед сном. Температура води повинна бути приблизно 23 ° С. Злегка охолодити тіло перед сном, головне – не перестаратися.
  • Багато світла. Щоб миттєво прокинутися, необхідно багато світла, переважно сонячного.
  • Подушка. Якісна ортопедична подушка підвищує якість сну. Це добре для хребта, шиї і голови.

У підсумку, взявши на озброєння описані правила, реально скоротити час повноцінного сну до 5-6 годин.

Техніка Сальвадора Далі: «Надлюдина» – 2 години

Формула сну: 6 раз по 20 хв. кожні 4 години = 2 години

Техніка «Надлюдина» результативна і зручна. Вона дає можливість відчути прилив сил і бадьорості. Однак, є важливий нюанс: не слід пропускати хоча б 1 сон, в іншому випадку ви будете відчувати себе не виспаним і стомленим. Зазначений сон – один з безлічі секретів великих да Вінчі і Дали.

У скільки необхідно лягти спати, щоб прокинутися бадьорим в заданий час

В даному випадку важливо правильно розрахувати інтервал часу, коли організм знаходиться в фазі швидкого сну. Як вже говорилося, в зазначений час найлегше прокинутися.

Як швидко підбадьоритися

Прекрасний метод практично миттєво відновитися після безсонної ночі, – подрімати хоч трошки. Цілком вистачить поспати і 20 хв., Але перед сном слід випити чашечку кави. Коли ви прокинетеся, кава якраз почне працювати і надасть тонізуючий ефект. Якщо необхідно і далі працювати довгий час, спробуйте спати по 10 хв. І зовсім короткий сон теж відновить сили на певний період.

Що й казати, недосип шкідливий (а хронічне недосипання – тим більше). Не маючи можливості повноцінно висипатися, ми стаємо вразливими для всіляких інфекцій, стресових впливів та інших негативних впливів. Тому в ідеалі бажано забезпечити собі якісний відпочинок. Але якщо так уже сталося, що на даному етапі ви живете напружений і насиченим життям, скористайтеся вище наведеними порадами, щоб з їхньою допомогою навчитися висипатися за короткий час і відчувати себе бадьорими і повними сил.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh