Авторські статтіДіаспора

Втратили закордонний паспорт – що потрібно знати для повернення в Україну

У разi втрати/викрадення/порчі або закінчення вільних сторінок у закордонному паспорті Консульський відділ на підставі наявних у заявника документів, у співпраці з вiддiлами паспортної та мiграцiйної роботи УМВС на місцях та керуючись чинним законодавством України, вирішує питання пiдтвердження особи заявника та належностi його до громадянства України для подальшого оформлення таких документів: посвідчення особи на повернення в Україну та паспорт громадянина України для виїзду за кордон

Посвідчення особи на повернення в Україну

Посвідчення особи на повернення в Україну оформляється Консульським відділом в разі втрати/викрадення/порчі закордонного паспорта громадянина України для уможливлення його повернення на Батьківщину. На підставі письмової заяви власника втраченого/викраденого паспорта Консульський відділ звертається до обласного відділу паспортної та міграційної роботи – ВРІГФО за місцем прописки і видачі втраченого/викраденого закордонного паспорта з проханням підтвердити особу і громадянство заявника.

Документ оформлюється лише після отримання відповіді із ВГІРФО, яка підтверджує особисті дані. Для оформлення посвідчення осо- би на повернення в Україну до Консульського відділу необхідно особисто надати такі документи:

• Заяву з поясненням обставин втрати чи викрадення паспорта;

• Довідку від правоохоронних органів Італії щодо втрати/ викрадення закордонного паспорта (т.зв. denuncia);

• 3 фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.

УВАГА: Посвідчення особи на повернення є чинним впродовж одного місяця, протягом якого його власник має повернутися в Україну. При оформленні Посвідчення Консульський відділ повідомляє ВГІРФО про втрату/викрадення паспорта для його подальшого анулювання.

Для отримання посвідчення на повернення заявник має сплатити через банк за звичайним тарифом 10 євро (документ оформля- ється на 6-7 робочий день) або 20 євро – за терміновим (документ оформлюється в день звернен- ня або на другий робочий день).

Посольство України в Італії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh