Зовсім недавно про незвичайні місцях у спальному вагоні японського поїзда розповів на своїй сторінці у фейсбуці Посольство Японії.
Натхненні яскравими фото японського плацкарта, ми в Голос українською вирішили дізнатися, які спальні вагони використовують в різних країнах світу. Результатами ми ділимося з вами.
Японія
Японія може похвалитися, мабуть, самим незвичайним «плацкартом» у світі. Двоповерхові вагони дзасєки (вони ж нобі нобі) курсують у складі поїзда Sunrise Izumo.
https://www.instagram.com/p/BBbF_aRhJh2/
Всередині вагони затягнуті килимовим покриттям і поділені невисокими перегородками на окремі секції, що нагадують купейні полиці у російських потягах. На них можна не тільки сидіти, але і лежати, витягнувшись на повний зріст. На ніч відсіки що закриваються фіранками. Виглядає це незвично, але дуже здорово.
https://www.instagram.com/p/BMtr5ltgelH/
Дзасєки користуються популярністю, так як за них не стягують додаткову плату, на відміну від інших категорій.
Таїланд
https://www.instagram.com/p/BPzqkamANjz/
Плацкартні вагони в Таїланді відносяться до II класу комфорту. Вони бувають двох типів: коли всі полки з кожного боку від проходу бічні або ж тільки звичайні поперечні полиці без бокових.
https://www.instagram.com/p/BOBlavqg_1N/
За ступенем комфорту II клас ранжується за наявності кондиціонера або вентилятора, а кожен відсік закривається кольоровими фіранками.
https://www.instagram.com/p/BR1-Owcj1au/
https://www.instagram.com/p/BQ7YBD7lerf/
А якщо у вас виникнуть проблеми з тим, щоб заправити постільна білизна, провідник вам обов’язково допоможе.
Китай
https://www.instagram.com/p/BD1pURsG5c1/
У Китаї теж бвгвто охочих покататися у спальному вагоні. Виглядає вагон трохи незвично. По-перше, відсутні «гаряче улюблені багатьма бічні спальні місця (замість них відкидні сидіння біля невеликих столиків). По-друге, купе складається не з двох житлових ярусів, а з трьох.
https://www.instagram.com/p/1V0iiyOUN8/
https://www.instagram.com/p/BLFIZIdAVO8/
Близькими здаються не тільки конфігурація і інтер’єру вагона, але й окремі розваги в китайських «плацкартах».
Канада
Спальні вагони тут безнадійно програють чартерам авіакомпаній, автобусам і просто швидкісних експресів. І все ж вони є. Ближче всього до плацкарту вагони в поїздах далекого прямування. У них є комфортні купе на 2 або 4 людини.
Але головне, що у вагоні є 2-місні «боковушки». Вдень це м’яка які лаві навпроти один одного, а вночі — кушетки одна під інший. Це найбільш дешеві місця (не рахуючи сидячих) у нічних поїздах. Щоправда, їх лише по 3 на вагон.
До речі, для любителів романтики поїздів є в канадських вагонах та інші фішки. Наприклад, спільна вітальня з безкоштовними фруктами та печивом або оглядовий купол, який дає можливість насолодитися пейзажем.
Європа
https://www.instagram.com/p/BEfxLuIh3w3/
В Європі невеликі відстані. Тому нічні поїзди хоч і є, але мають ряд особливостей. У них, як правило, 3 категорії місць: сидячі (в загальному вагоні або в 6-місному купе), спальні без санвузла (щось середнє між купе і плацкарти), і спальні місця в купе з санвузлом (аналог СВ).
https://www.instagram.com/p/BQ3jJziBSE-/
Мабуть, ближче всього до плацкарту 6-місні купе з трьома рівнями полиць і розкладним столиком між ними. Звичайно, двері закривається на ніч, але дух колективізму витає десь неподалік.
https://www.instagram.com/p/BSRHKFjjERN/
У таких вагонах люблять подорожувати студенти і просто групи туристів. Спальні вагони з такими місцями є практично на всіх нічних міжміських і міжнародних маршрутах від Швеції до Португалії.
Індія
https://www.instagram.com/p/BR_VnRThcS-/
Залізничний транспорт дуже популярний в Індії. Не дивно, що в країні з великою кількістю населення користуються попитом спальні вагони плацкартного типу. Вони забезпечені полицями по обидві сторони вузького проходу.
https://www.instagram.com/p/BOw4aPDhLw3/
Навіть у вагонах III класу у вартість квитка, як правило, включений гарячий обід. А ось матраси і білизна в комплекті надаються не завжди. Незважаючи на те, що інтер’єр інших вагонів здається моторошним, туристи часто вибирають залізницю, щоб краще дізнатися про цю дивовижну країну.
СНР
https://www.instagram.com/p/BQxZ7XVD7sI/
Ідея вагона, що складається з 6-місцевих купе без дверей, з’явилася ще до революції 1917 року. У радянський час, коли залізничний транспорт ставши основним, розповсюдження отримали вагони на 50-60 лежачих місць. Полиці в них були спочатку дерев’яними, а потім напівм’якими з дерматиновой оббивкою. У такому вагоні, мабуть, їздив кожен житель Росії, України, Білорусі та інших країн колишнього СРСР.
https://www.instagram.com/p/BDgn39PmQLc/
Сьогодні з’являються нові вагони з сучасними кондиціонерами і туалетами. «Романтику» плацкарта нерідко ризикують випробувати на собі іноземці, відмовляючись від більш зручного літака на користь поїздки на поїзді.
Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України