ЄС|NATO

Як в РФ оцінюють виробництво зброї на Заході

Це важливе питання для розуміння, на які засновки для своєї стратегії у війні може опиратись Кремль

Джерело: Defence Express

Рашистський “Центр анализа стратегии и технологии” (ЦАСТ) випустив власну аналітичну доповідь на 80 сторінок, в якій навів свою оцінку по обсягам виробництва техніки та озброєння в країнах Заходу на тлі повномасштабної війни Росії проти України. Стислий переказ цієї доповіді уже з’явився у російських пропагандистських “ЗМІ”, від тексту якого і ми будемо відштовхуватись у цій публікації.

Такий ракурс оповіді ми беремо навмисне для того, щоб показати, як самі рашисти оцінюють поточне виробництво зброї та які висновки вони з цього роблять, бо це доволі ілюстративне для розуміння стратегії Кремля у війні проти нашої країни.

Як в РФ оцінюють виробництво зброї на Заході та які висновки з цього роблять

Виробництво 155-мм снарядів на потужностях компанії Nammo, ілюстративне фото з відкритих джерел

Для початку аналітики ЦАСТ вважають, що наразі головним завданням для ОПК західних країн нарощення темпів та обсягів виробництва, бо досвід дій на полі бою в Україні наочно показав, що “якість не здатна повністю замінити собою кількість”.

Також рашисти вважають, що можливості Європи по виробництву техніки та озброєння обмежені нестачею матеріалів та кадрів, високими цінами на енергоносії та залежністю від довготривалих державних контрактів. При цьому фактор обмеженості лишається в силі навіть попри масштабні інвестиції в модернізацію та розширення виробничих потужностей.

А це в свою чергу приводить до того, що для забезпечення власних потреб в озброєнні країни Європи вимушені купувати ОВТ в іноземних виробників, зокрема в США та Південної Кореї.

Виробничі потужності концерну Rheinmetall, фото ілюстративне
Виробничі потужності концерну Rheinmetall, фото ілюстративне

 

Таким чином, за оцінками SIPRI, за останні кілька років частка США на світовому ринку озброєнь виросла від 34% до 42%. Водночас, зусилля європейських оборонних компаній також дали свої плоди: наприклад, сумарні потужності по виробництву боєприпасів виросли удвічі, або до 1,2 мільйонів одиниць на рік, але однак цього все рівно недостатньо, аби повністю задовольнити потреби Сил оборони України.

Однак якщо переходити до частини із висновками, то там автори ЦАСТ в чомусь самі собі протирічать. Бо з однієї сторони, мовляв західні оборонні компанії на тлі повномасштабної війни РФ проти України намагаються створити “заділ на майбутнє”, аби мати можливість виготовляти ОВТ в достатніх кількостях.

А з іншої сторони, вони стверджують і про те, що західні оборонні компанії обмежені в своїх можливостях розвитку на майбутнє, бо начебто обмежені в можливостях залучати довгострокові інвестиції для свого розвитку, і взагалі “зависли” на етапі очікування відповідного політичного “сигналу” від урядів своїх країн.

Від Defense Express тут вважаємо за потрібне окремо наголосити: незалежно від того, наскільки адекватними можуть бути оцінки, наведені у згаданій вище доповіді ЦАСТ, це доволі наочно ілюструє наступний засновок у стратегії Кремля по війні проти України – рашисти просто сподіваються, що зможуть виграти у “гонці озброєнь” проти нашої країни та всього цивілізованого світу.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України