Авторські статтіКулінарія

Як правильно зберігати продукти і кухонні приналежності на кухні


У багатьох на кухні такий бездаж, що вони не завжди можуть знайти потрібні інгредієнти при приготуванні страв. Зараз ми навчимо вас розкладати продукти таким чином, щоб все завжди було під рукою.

Холодильник

На продуктах, які ви купуєте в супермаркетах або магазинчиках поменше завжди зазначено, де вони повинні зберігатися. Якщо продукт в магазині лежить в морозилці або на полиці з охолодженням, то і у вас вдома він повинний зберігатися в таких же умовах. Деякі продукти треба зберігати в холодильнику тільки після розтину упаковки, але навіть там вони можуть перебувати обмежену кількість часу. До них відноситься, наприклад, вино. Щоб спожити продукт свіжим, позначайте на пляшці, коли вона була відкрита.

Для зберігання продуктів в холодильнику існує кілька основних правил.
– Готові до вживання продукти, йогурти, масло, спреди, сири і ковбаси – повинні зберігатися на верхній і середніх полицях.

– Те, що ще вимагає приготування – сіре м’ясо або риба – повинні зберігатися внизу. Якщо вони раптом потечуть, вони не зможуть залити своїми соками інші страви і продукти.

– Якщо ви зберігаєте в холодильнику овочі або фрукти, перед уживанням не забудьте їх помити. В ідеалі добре тримати їх у холодильнику в пакеті, щоб смороду зайвій раз там не забруднилися.

Які продукти не можна зберігати в холодильнику

Не зберігайте в холодильнику довго пахучі продукти. До них відносяться порізана ріпчаста зелена цибуля, смердючі сири і копчена риба. Але навіть якщо ви їх там зберігайте, вони повинні перебувати на верхній полиці, щоб їх в будь-який момент можна було дістати і з’їсти. Температура зберігання сиру і копченої риби повинна становити не менше 5°С.

У зимовий час року, якщо на вулиці холодно, пахучі продукти можна покласти в герметичний контейнер і виставити на балкон. Але краще всього ці продукти купувати безпосередньо перед вживанням і постаратися якомога швидше їх з’їсти.

Не кладіть сильнопахучі продукти поруч з яйцями і молочними продуктами. Останні швидко поглинають запах, і вживати їх стає неприємно. Яйця слід зберігати в магазинній коробочці або окремої секції холодильника.

Хліб у холодильнику краще не тримати, він від цього швидко сохне. Краще вже його заморозити.

Як позбавитися від запаху в холодильнику

У холодильнику час від часу з’являється неприємний запах. Щоб цього не було, полиці, ящики та інші простору холодильної камери слід обробляти теплою мильною водою. Не використовуйте токсичних покупних миючих засобів з сильним запахом. Після їх використання хімічний запах може передатися і продуктів. Якщо ви помили холодильник мильною водою, а неприємний запах все одно зберігся, протріть полиці ганчіркою, змоченою в розбавленій ванільної есенції. Щоб у холодильнику не з’єднання являвся поганий запах, слід вчасно викидати зіпсовані продукти.

Морозильна камера

Залишки їжі, які ви не з’їли, слід покласти в морозильник як можна швидше. Іноді ви думаєте, що необхідності в заморожуванні немає, і що залишилися продукти які ви з’їсте найближчим часом. Часто їх з’єднання їсти не виходить, і вони елементарно псуються. Їжу слід складати в пластикові герметичні контейнери, на які треба приклеїти наклейку або написати на них маркером, коли ви продукти туди поклали.

Якщо ви любите купувати продукти про запас, перевіряйте на них рядків зберігання, а також інформацію, можна їх піддавати заморожуванню. Краще куплені продукти відразу ж покласти в морозильник і потім використовувати за призначенням, за добу виклавши їх для розморожування в холодильник, ніж якщо поставити їх у холодильник і до кінця тижня виявити, що термін їх зберігання підійшов до кінця, і їх залишилося тільки викинути.

Зберігання продуктів харчування в темряві

Рослинні масла слід зберігати в темряві. Від попадання на них сонячного світла, тепла і повітря вони псуються. Того масла варто зберігати в щільно закупорених пляшках в щільно закритому темному шафі, а не на полицях і не на столі поруч з плитою.

Часник, цибуля і картопля теж слід зберігати в темряві. Там вони не будуть проростати. Важливо, щоб у місці їх зберігання було сухо, тоді вони не будуть псуватися. Добре попередньо ці овочі покласти в коричневий паперовий пакет. Кожен вид овочів повинен лежати в окремому пакеті.

Місце для зберігання овочів і фруктів

Коренеплоди, загалом-то, як і більшість інших овочів, непогано зберігаються і без холодильника, але якщо ви їх покладіть туди, вони збережуться довше. Листові завжди слід зберігати в холодильнику, а спожити їх краще швидше. Принаймні, зберігати їх краще не більше тижня.

Цитрусові, лісові ягоди, ананаси, вишні і кавуни після збору врожаю не дозрівають, а тільки псуються. Якщо ви будете зберігати їх у холодильнику, псуватися вони будуть повільніше.

Фрукти з кісточкою, такі як персики, нектарини або сливи після збору врожаю дозрівають так само, як дині, манго і помідори. Якщо ви збираєтеся з’їсти їх швидше, холодильник їх класти не треба. Якщо хочете якийсь час витратити, то, звичайно, краще покласти їх у холод.

Яблука і груші після зняття з дерева теж дозрівають. Правда, якщо яблука стають занадто стиглими, їх текстура може стати не дуже приємною і рихлою. Все-таки яблука приємніше їсти, коли вони хрумтять. Тримайте їх в окремому ящику в холодильнику. Однак треба пам ” ятати, що вони виділяють газ, який може привести до псування інших продуктів.

Бананова шкірка у холодильнику темніє. Якщо таке сталося у вас, це не означає, що в холодильнику банани зіпсувалися. Їх мякость залишається свіжою і смачною. Зберігають банани в холоді для того, щоб вони повільніше дозрівали. Ще банани можна очистити, порізати на шматочки і заморозити, після чого використовувати в коктейлях або робити з них морозиво. Якщо покласти стиглий банан в пакет з авокадо, то і воно дозріє швидше.

Полиці і шафи

Що стосується розташування інгредієнтів на полицях в шафах, об’єднуйте продукти в групи, і ті, які використовуєте найчастіше, кладіть туди, де їх легше дістати.

Як поєднувати продукти і речі в групи?

– Сковорідки, підставки під гаряче, кухонні прибори, підноси для тортів, формочки для кексів, рукавиці для духовки і термометр для м яса покладіть все в одне місце.

– Чай, кава, чайники, молочники, ситечка покладіть в інше місце.

– Ножі, вимірювальні ложки, ваги і обробні дошки покладіть на третє місце.

– Кухонні рушники, ганчірки і миючі засоби тримайте близько раковини.

– Робочі поверхні столів звільніть від зайвих предметів. Якщо ви користуєтеся тостером або хліборізкою раз в тиждень, цим предметам треба знайте місце на полицях в шафах, щоб вони не займали місця на столах.

– Тарілки або ножі повинні зберігатися не в горизонтальному, а у вертикальному вигляді.

Тепер, якщо ви прислухаєтеся до наших порад, як правильно зберігати продукти і кухонні приналежності на кухні, у вас завжди буде під рукою. Так і готувати буде приємніше, і навіть просто знаходитися на кухні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України